Pěveckou soutěž oslnil 71letý instalatér. Jeho finálové představení dostalo do kolen diváky, porotu i ostatní soutěžící

Fenomenální hlas a životní energie, které mohou závidět o polovinu mladší. Řeč je o skvělém výkonu 71letého Hanse Baltuse, který předvedl v talentové zpěvácké soutěži „The Voice Senior“ ( Hlas seniora) vysílané v Holandsku. Letošní čtvrtou sérii ovládl člověk, pro něhož je zpěv celoživotní vášní. Jeho finálové představení cover verze „House Of The Rising Sun“ od kapely The Animals bylo překvapením pro diváky i celou porotu.

Úžasný hlas

Hans pracoval celý život jako instalatér, kromě toho je ale šoumen a svou účast v holandské verzi soutěže „The Voice Senior“ si velmi užíval. Dostal se do finále spolu s dalšími třemi účastníky, a přestože nakonec nevyhrál, byl hvězdou závěrečného večera. Zatímco v předchozích kolech volil písně svého oblíbence Joea Cockera, pro finále se rozhodl přitáhnout pozornost songem od „The Animals“. Jeho fenomenální hlas se rozezněl halou a všichni sledovali muže v silných brýlích a lesklém obleku, jak zpívá acapella, aby se postupně přidávaly tóny ostatních nástrojů.

Brilantní výkon ocenili i ostatní soutěžící

Ve finále Hans neuspěl, ale jeho představení si užívali i ostatní soutěžící, kteří ocenili mimořádné provedení dané písně. Hans dává do zpěvu vše, není to jen o mimořádném hlasu, ale dokáže naplno rozezpívat doslova každou buňku svého těla. Už proto přitahuje Hans takovou pozornost, protože šíří kolem sebe neuvěřitelnou energii, což dosvědčuje i jeho koučka v soutěži a populární zpěvačka Ilse Annoeska de Lange, která měla tu čest Hanse celou soutěží provázet.

Již čtvrtý ročník oblíbené soutěže

Hudební soutěž „The Voice Senior“ je v Nizozemsku velmi oblíbená, v letošním roce proběhl již čtvrtý ročník. Koncept stojí na čtyřech kolech, kdy jsou v prvním kole vybíráni muzikanti a zpěváci nad 60 let pro další tři kola. V dalším si umělce vybírají ke koučování členové poroty, následně dochází k postupnému vyřazování soutěžících.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Destentor.nl