Dva věrní chlupatí hrdinové povýšili svůj ochranářský úkol na další úroveň. Ne nadarmo se o psech říká, že jsou nejlepšími přáteli člověka

Psi jsou chytří, milující, hraví a extrémně loajální ke svému pánovi. Ty, které mají rádi, věrně ochraňují. Dva pejsci v Nepálu povýšili svůj ochranářský úkol na další úroveň. Fotografie, které obletěly svět, zachycují, jak leží u postarší nehybné ženy a chrání ji před nebezpečím.

Psi ženu neopustili

Jeden ze psů je u ženy v těsné blízkosti, druhý leží trochu opodál, ale hlavou je otočený k ženě a je vidět, že dává pozor. Žena ležela na břehu řeky pokrytá blátem a bahnem. Takto ji objevil náhodný kolemjdoucí, který také pořídil fotografie (Ake Srisuwan). Podle všech údajů byla žena slepá bezdomovkyně. Lidé, kteří fotografie viděli, vyjadřovali nejen lítost nad ženiným osudem, ale také obdiv k věrným psím kamarádům.

Fotografie donutila úřady k činům

Popularita fotografií přiměla místní autority, aby ženu vyhledaly a pomohly jí i jejím psům. Podařilo se, žena byla převezená do nemocnice a psům se dostalo veterinární pomoci. Všem se podle všeho daří poměrně dobře. Podobných příběhů koluje na internetu spousta. Psi jsou věrní společníci, kterých si některé kultury dokonce cení jako duchovních vůdců a staví jim sochy a pomníky.

Proč jsou psi tak věrní?

Co stojí za psí věrností? Jedním z důvodů je, že jsou to zvířata vyhledávající smečku. Před tím, než byli psi domestikováni, se jejich vlčí předci drželi ve smečkách, aby silnější jedinci mohli chránit mláďata, samičky a zranitelné členy. Tento rys se přenesl i na domestikované psy. Často tedy člověka přijmou za člena své smečky a stojí vždy po jeho boku.

Dogs!

Existuje spousta důvodů, proč psi chrání své lidské majitele

Především, když jim páníček vyjadřuje laskavost hlazením, krmením a pravidelným hraním, psi ho s největší pravděpodobností nebudou vnímat jako hrozbu a budou mu jeho laskavost vracet. Dalším důvodem je to, že člověk je pro psy zdrojem potravy a příbytku, takže ho nezbytně potřebují k přežití.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Animalchannel.co