Přirozeností divokých zvířat je touha žít ve volné přírodě, navzdory tomu, že jsou připraveni o pohodlí, potřebného množství potravy a dodání partnera/partnerky, aniž by o ně museli bojovat. Zvířecí instinkty jsou zkrátka silnější.
Děsivý příběh majitele zoo
Příběh začíná v roce 2011, kdy se majitel zoo ve městě Zanesille v Ohiu v USA rozhodl otevřít klece všech svých zvířat. Celkem se jednalo o 50 klecí, ve kterých rozhodně nežila jen zvířata, která jsou mírumilovná.
Nebezpečná zvířata vyžadující speciální zacházení
Byla to opravdu divoká zvířata, jako jsou tygři, lvi, medvědi, gepardi či vlci. Všechna tato zvířata mohla vyběhnout do ulic. Netřeba říkat, že zvířata byla šílená hlady a způsobila ve městě obrovskou pohromu. Poté, co majitel zvířata vypustil, spáchal sebevraždu.
Otřesné podmínky
Lidé se v obavách o své životy museli uchýlit k jejich zabíjení. Vše se stalo v okamžiku, kdy zoologická zahrada začala krachovat. Nebyly peníze na krmení zvířat, jejich klece zůstaly nečisté a v naprosto žalostných podmínkách.
Shutterstock
Týraní ma denním pořádku
Některá zvířata se bohužel zachránit nepodařila, o většinu z nich se ale postaralo ministerstvo zemědělství. Zachráněna byla také medvědice se svými mláďaty. Všechna zvířata byla zanedbaná a dokonce týrána. Organizace PETA se rozhodla najít pro ně nový domov.
Přírodní rezervace
PETA přemístila zvířata do velké přírodní rezervace. Zvířata, která byla chovaná v zajetí, není možné jen tak, ze dne na den, vypustit do volné přírody, protože to znamená podobný osud, jako zanechat je v klecích bez potravy. Spousta zvířat, která byla takto zachráněna, trpěla na podvýživu, neměly zuby či drápy, které jsou důležité pro opatřování potravy a zajištění bezpečí.
Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Ohmymag.co.uk