Hmotnost není všechno. Signály, že hubnete, i když ručička na váze neklesá

Jíte zdravě, hodně cvičíte, ale ručička na váze ne a ne klesat? I když vše nasvědčuje tomu, že nehubnete, nevěste hlavu. Váha není jediným ukazatelem ztráty hmotnosti. Tyto čtyři změny vám dokáží, že je vaše hubnutí úspěšné.

Cítíte se lépe

Ne vždy je dobré hodnotit věci podle čísel na váhové stupnici. Ve skutečnosti je lepší podívat se na to, jak se cítíte. Zvláště, pokud jste najeli na zdravější životní styl nejen proto, abyste zhubli, ale abyste se také cítili více fit. Méně stresu, pocit lehkosti a více energie jsou signály, že jste na správné cestě ke ztrátě několika kilogramů, je-li to váš cíl.

Oblečení sedí o něco lépe

Byli jste v šoku, když jste se postavili na váhu a ukázalo se, že jste přibrali kilo nebo dvě? Pak to není vůbec nutné. I když jste technicky nabrali na hmotnosti, může to být dobré znamení. Jakmile hodně cvičíte, je velká šance, že vaše svalová hmota poroste. Může to vypadat, že nehubnete, ale všimněte si, že se ve svém oblečení cítíte mnohem pohodlněji. Je to proto, že svaly jsou poloviční než tuk, zatímco váží stejně. Můžete vážit více, ale o to lépe zapnete své těsné džíny. A přesně to je známka úspěšného hubnutí.

Každodenní věci jsou pro vás snazší

Docházel vám dech při každém výstupu do schodů, ale nyní se do třetího patra dostanete zcela bez problémů? To je také signál toho, že vaše hubnutí pokračuje úspěšně. Je tedy nutné myslet i na každodenní věci, které vám do této chvíle nepřišly tak důležité. Jakmile se vám v nich daří lépe než dříve, je to lepší známka úspěšného hubnutí než číslo na váze.

Máte menší chuť na nezdravé jídlo

Při hubnutí je nejtěžší zvládnout chutě na nezdravé jídlo. Přestože je velice důležitá rovnováha a pár smažených hranolek nebo zmrzlina jednou za čas nejsou špatný nápad, je dobře, když na tyto pokrmy máte menší chuť. To znamená, že si vaše tělo zvyká na zdravější životní styl a kila budou mizet sama.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Shape.com