Osobní setkání je vždy lepší než komunikace přes textové zprávy nebo e-maily. Můžete u druhého člověka lépe číst řeč těla, výraz jeho tváře, tón hlasu atd. Ovšem v textových zprávách to může být velice obtížné. Často se tak stává, že takové druhy konverzací jsou zdrojem závažných nedorozumění, protože jsou zavádějící. Některým však tato forma komunikace hraje do karet a snaží se ji maximálně využít, zvláště když mají potřebu lhát. Zde je několik znaků, které vám pomohou odhalit lháře při psaní textových zpráv.
Nejasný obsah
Pokud kdokoli, s kým mluvíte, není schopen přijít se solidním příběhem a obsahem, můžete si všimnout pozadí, které se zdá trochu mimo. Znamená to, že v tomto rozhovoru číhá lež. Někteří lidé mají tendenci sdílet jen polovinu pravdy a vynechávat inkriminující detaily.
Dlouhé časové prodlevy
Zeptali jste se na něco zcela nevinného, co nevyžaduje dlouhé přemýšlení, a přesto čekáte věčnost, než vám je odpovězeno, pravděpodobně je to znamení, že vám druhý lže. V některých aplikacích dokonce můžete vidět, zdali si druhý člověk zprávu už přečetl či nikoli. Pokud ano a stále nijak nereaguje, stojí za to pozastavit se nad jeho důvěryhodností.
Nemají čas
Stává se vám u některých osob, že uprostřed konverzace, zvláště při kladení otázek, vám odpoví, že už nemají čas a musí běžet? Odpověď „musím jít“ je častým znakem toho, že se někdo vyhýbá odpovědi.
Shutterstock
Vyhýbání se otázkám
Pokud si s někým píšete a zdá se, že se vyhýbá vámi položeným otázkám, může to znamenat, že má co skrývat. Někteří odpoví jen na jednu část otázky a ihned se snaží změnit směr komunikace na něco jiného, aby vás odvedli od kladení dalších otázek, které by souvisely s předchozími, které jste už položili.
Věnujte pozornost detailům
Věnujte zvýšenou pozornost detailům v odpovědi, které se vám dostane. Je obsah příliš složitý? To je pro vás červená vlajka. Někteří lidé mají ve zvyku spřádat grandiózní dějové linky, které se do aktuální konverzace příliš nehodí a není k nim žádný pádný důvod. Tito lidé jsou zpravidla patologickými lháři. Chcete-li však zachytit jejich lež, ptejte se jich na náhodné otázky, vytrhněte je z děje, uvidíte, jak rychle budou překrucovat slova, couvat a opravovat některé detaily.
Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Indiatimes.com