Praktické způsoby, jak snížit svůj účet za nákup potravin

Životní náklady se mohou každý měsíc rapidně zvyšovat, včetně výdajů za bydlení, zdravotní péči, oblečení, jídlo, dopravu a mnoho dalších. Jeden z těchto výdajů se jen těžko omezuje, a sice jídlo. Chceme přece, aby celá naše rodina jedla kvalitní, zdravé a výživné jídlo, k tomu občas neodoláme nějaké té sladkosti nebo luxusní restauraci a peníze se hned začínají ztrácet z naší peněženky. Ovšem s trochou odhodlání a plánování můžete každý týden zmenšit svůj účet za potraviny. Zkuste dodržovat některé z následujících rad.

Vytvořte si rozpočet

Začněte tím, že se podíváte na své účty za potraviny za poslední rok. Poté budete schopní určit, kde můžete ušetřit nějaké peníze. Jakmile si nastavíte nový rozpočet, držte se ho každý týden.

Inventura před nákupem

Než se vydáte do obchodu, udělejte si soupis potravin, které aktuálně máte ve své kuchyni, abyste jejich počet zbytečně nezdvojnásobili nebo neztrojnásobili.

Určete, co bude k večeři

Možná si potrpíte na velké večeře pro celou rodinu s tunami jídla, ale nemusíte to dělat každý den. K večeři občas bohatě postačí prostější jídlo, sendviče, saláty a tak podobně.

Nenakupujte hladoví

„Hladový“ nákup může vést k mnoha dalším výdajům navíc. S hladem budete nakupovat potraviny, které ani nepotřebujete. Hlad ve vás bude probouzet větší touhu pořídit si vše, po čem váš žaludek zrovna volá.

Naplánujte si, co budete vařit

Poté, co jste provedli inventuru vaší kuchyně, je třeba naplánovat, co budete vařit. Klidně na celý týden.

Vytvořte si seznam

Jakmile víte, co máte v lednici a ve spíži, víte, co se chystáte vařit přes týden, je třeba napsat seznam věcí, které potřebujete. Nákupní seznam vám pomůže zůstat v mezích a vyhnete se tak impulzivním nákupům.

Jak jste na tom s nákupy vy? Jste neřízená střela nebo se dokážete mírnit? Dejte nám vědět své zkušenosti do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: homehacks.co