Věříte tomu, že jedna tenká jehla může člověka zachránit před smrtí? Tato metoda je důvěrně známá všem tradičním čínským lékařům, kteří ovládají prastaré umění akupunktury. Jistý čínský profesor upozornil, že jediným vpichem dokáže ochránit před smrtí člověka, který právě prodělal infarkt. Právě ten přitom stojí každoročně život miliony lidí po celé planetě a řadí se na první příčky příčin úmrtí. Podle tradiční čínské medicíny je přitom řešení tak jednoduché!
Deset vpichů pro uvolnění tlaku v cévách
„Když v těle proběhne infarkt, kapiláry, což jsou nejtenčí krevní cévy, v mozku se začnou nadouvat a praskat,“ komentuje průběh infarktu čínský profesor. „Ať je pacient kdekoli, nikdy jím nepohybujte. Pokud se pohne, kapiláry prasknou,“ dodává výhružné varování.
Řešení této situace je podle jeho slov jednoduché. Pomoci může obyčejná jehla na šití nebo špendlík, který, vhodně použitý, může zachraňovat životy. Nezapomeňte ale před použitím jehlu vyčistit, nejlépe tak, že špičku opálíte zapalovačem. Tak zabijete případné nežádoucí bakterie, které by mohly způsobit další potíže.
Jehlou pak propíchněte špičku každého prstu pacienta tak, aby z rány vytryskla krev. Pokud by krev nevytekla, pomozte jí tím, že prst pacienta stisknete. Několik minut po aplikaci této metody pacient znovu nabude vědomí.
Pokud tento krok neprovedete, i během přepravy pacienta do sanitky hrozí popraskání jemných cév v mozku a tím i vznik dalšího zdravotního rizika.
Čtyři vpichy pro udržení pacienta při vědomí
Dobrý způsob je také použití ušních lalůčků. Pakliže vidíte, že pacient během infarktu ztrácí vědomí, stiskněte jeho ušní lalůčky tak silně a tak dlouho, dokud nezčervenají.
Když to nezabere a pacient neotevře oči, použijte opět sterilizovanou jehlu a zapíchněte ji dvakrát do každého ušního lalůčku, až na povrch kůže vyskočí dvě kapky krve. Takto pacienta udržíte při vědomí a můžete jej dopravit do nejbližší nemocnice.
Upozornění: Všechny uvedené techniky provádějte pouze s příslušným vzděláním a na vlastní nebezpečí.
Obrázky: Pixabay