Vypít alespoň 2 litry vody denně, to je běžné doporučení pro udržení správné hydratace svého organismu i pro nastartování metabolismu, což nám pomáhá hubnout. Už jste ale někdy přemýšleli o tom, že ne každý čas je v tomto případě ten nejvhodnější? Typickým příkladem je pití jenom tehdy, kdy začneme pociťovat žízeň. Ta je totiž ve skutečnosti varovným signálem, že úroveň vlhkosti organismu klesá na příliš nízkou úroveň. Vodu bychom tedy měli doplňovat ještě předtím, než se tato kontrolka rozsvítí.
Před snídaní
Odborníci upozorňují, že sklenice vody vypitá na lačno dokáže nastartovat metabolismus jako nic jiného. Existují dokonce vědecké výzkumy, jejichž výsledky potvrzují, že sklenice vody s citrónem před osmou hodinou ranní snižuje příjem kalorií oproti lidem, kteří takový zvyk nemají. Kromě toho se také tělo připraví na trávení snídaně a díky tomu máte více energie po celý den.
Před obědem
Sklenice studené vody hodinu před polednem pomáhá tlumit chuť konzumovat jídla bohatá na tuky a připravuje tělo na oběd. Tím zlepšíte své trávení, zabráníte zadržování tekutin v těle a zrychlíte metabolismus. Kromě toho tím také prospějete svým střevům, která zlepší svoji pružnost a sníží se tím pravděpodobnost, že budete trpět zácpou a střevními kolikami.
V průběhu oběda
Někteří lidé by přísahali na to, že pít vodu v průběhu oběda je zdraví škodlivé. Ve skutečnosti to patří mezi tradované nepravdy, které mají potenciálně velmi škodlivé dopady na lidské zdraví. Pití vody během jídla zpomaluje rychlost, kterou jíme a tím si jídlo jednak zpříjemníme a jednak dáváme svému trávicímu systému více času, aby si s potravou lépe poradil. Často se také stává, že žízeň lidé zaměňují za hlad, takže pití vody sníží množství snědené potravy a tím se odrazí také na vaší postavě.
Těsně před večeří
Sklenice vody před večeří má schopnost zlepšit zdraví vašeho srdce, protože přináší úlevu po všech náročných činnostech, které jste provozovali během svého dne. Na závěr dne byste měli pít teplé až horké nápoje, které vám pomohou uvolnit stres, zlepší činnost střev a snižuje hladinu sodíku v těle, čímž stabilizuje krevní tlak a usnadní vám usínání. Je také vhodné před spaním naředit krev. Je totiž známo, že k infarktům často dochází po ránu, kdy je krev přirozeně hustší.
Obrázky: Pixabay