Egyptský horoskop: Zjistěte tajemství své osobnosti perspektivou starověku

Prakticky každá vyspělá civilizace, která kdy spatřila světlo světa, měla svůj vlastní systém astrologických znamení a také společné charakteristiky lidí, kteří se zrodili v konkrétních obdobích roku. Některé zodiakální systémy jsou přitom známější než jiné. Mezi ty méně známé pak patří astrologická typologie podle starověkých Egypťanů. Zajímá vás, jaká tajemství staroegyptská znamení ukrývají právě o vás?

Nil (1. – 7. ledna, 19. – 28. června, 1. – 7. září, 18. – 26. listopadu)

Lidé zrození ve znamení Nilu jsou stejní jako voda v  této dravé řece: odhodlaní, pracovití a vytrvalí. Bez přestání pracují na dosažní svých cílů a postupem času mohou dosáhnout prakticky čehokoliv, co si zamanou. Znamení mocného veletoku Nil odráží vaše vysoké ambice.

Amun-Ra (8. – 21. ledna, 1. – 11. února)

Vládce větrů a bůh bohů. Je velmi silný, stejně jako vy. Vaše nejlepší vlastnosti jsou sebevědomí a odvaha. Roli vůdce máte v krvi.

Mut (22. – 31. ledna, 8. – 22. září)

Královna bohů a nebeská dáma je nositelem citlivosti a plachosti, ale také laskavosti, velkorysosti a ohleduplnosti. Lidé ve znamení Mut jsou také vysoce citliví a trpěliví a ochranitelští vůči těm, které milují.

Geb (12. – 29. února, 20. – 31. srpna)

Geb je země, síla, která dává rostlinám růst. Jako takový je člověk zrozený v tomto znamení roztomilý, čestný a pracovitý. Jste opravdový člověk, sůl země. Je na vás spolehnutí, stejně jako na Zemi, která s jistotou přináší obživu.

Osiris (1. – 10. března, 27. – 18. prosince)

Bůh smrti a posmrtného života. Pravděpodobně jste velmi chytrý a pohotový člověk. Jste dobří v řízení lidí a také byste byl talentovaný soudce.

Isis (11. – 31. března, 18. – 29. září, 19. – 31. prosince)

Bohyně zdraví, manželství a moudrosti vám dodá hrdost a schopnost dosahovat svých cílů. Typická je také idealistická a romantická povaha.

Thovt (1. – 19. dubna, 8. – 17. listopadu)

Bůh poznání a vědomostí propůjčuje lidem moudrost a schopnost řešit problémy. Lidé v jeho znamení milují hádanky a náročné filozofické otázky. Rádi čtou a studují, protože znalostí si cení nade vše.

Horus (20. dubna – 7. května, 12. – 19. srpna)

Bůh oblohy a královského majestátu. Pokud je právě Horus vaším patronem, nejspíš rádi riskujete a střílíte hodně vysoko. Jste sebejistí a máte vysoké ambice.

Anúbis (8. – 27. května, 29. června – 13. července)

Egyptský strážce mrtvých a jejich hřbitovů je znamení, které představuje klid, ticho a samotu, v nichž si jeho zrozenci libují. Tito lidé jsou uctiví a poslušní a kolem sebe šíří do okolí klid.

Seth (28. května – 19. června, 29. září – 2. října)

Bůh zla, bouří, chaosu a války přináší extrovertní a otevřenou osobnost, která si libuje v sociálních kontaktech. Jste vřelý, otevřený a přístupný.

Bastet (13. – 28. července, 23. – 27. září, 3. – 17. října)

Bohyně koček, ochrany, radosti, hudby a rodiny vám propůjčuje diplomatickou povahu. Zdržujete se konfrontací a zároveň víte, jak vyřešit konflikty zuřící ve vašem okolí. Toužíte chránit lidi.

Sekhmet (29. července – 11. srpna, 30. října – 7. listopadu)

Bůh ohně, plodnosti a uzdravení dodává svým zrozencům laskavost, starostlivost a víru ve spravedlnost. Jste upřímní a čestní a lidé se vám kvůli tomu často svěřují.

Obrázky: Freepik