Zvyky, kterými škodíme mozku. Naučte hýčkat vaši řídící jednotku

Mozek je nejdůležitější částí našeho těla, jenž je díky své složitosti také nazýván řídícím centrem těla. Kromě zpracování informací vykonává spoustu dalších nezbytných funkcí, řeší a tak vykonává úkoly. Jedná se o velice citlivou strukturu, kterou lze snadno poškodit a jež může způsobit řadu zdravotních problémů.

Nesnídáme

Všichni jsme si vědomi, že snídaně je nejdůležitějším jídlem dne, ovšem kvůli nedostatku času j často vynecháváme. Pokud nebudeme snídat, náš mozek nebude mít dostatek živin, navíc nebudeme-li snídat pravidelně, může dojít k poškození funkce mozku.

Nedostatek spánku

Dlouhodobý nedostatek spánku může vést k poškození mozkových buněk. Během spánku se totiž opotřebované mozkové buňky každodenním stresem regenerují.

Příliš mnoho cukru

Cukr je bohužel přítomen téměř ve všech potravinách, které denně konzumujeme. Pokud se nám ale podaří tyto potraviny vynechat, uděláme toho spoustu pro naše zdraví, speciálně pro náš mozek. Vedlejší účinek nadměrné konzumace cukru je totiž to, že naše tělo nebude schopné vstřebávat živiny. To povede k podvýživě a také nepříznivému vlivu na práci mozku.

Příliš mnoho jídla

Pokud se přejídáte, povede to kromě obezity také k nadýmání a zhoršené duševní činnosti.

Kouření cigaret

Jeden z našich nejškodlivějších návyků, to je jasné. Kouření cigaret má spoustu vedlejších účinků. Vede také ke zhoršení mozkové činnosti a rozvoji nemocí, jako je například Alzheimerova choroba nebo demence.

Zakrývání hlavy peřinou

Zní to až neuvěřitelně, ale pokud si při spaní zakrýváte hlavu peřinou, snižujete přísun kyslíku do mozku, což je nezbytnost pro zdravé fungování mozku.

Mozek pracuje během nemoci

Uvědomujeme si, že žijeme ve zběsilém světě, kde občas není čas na odpočinek. Náš mozek ovšem odpočinek potřebuje. Nemoc není nic jiného než varovný signál, že naše tělo i mozek potřebují regeneraci a klid.

Obrázky: Freepik