Probouzet se v noci je normální. Pokud se však v tuto dobu necítíte dobře, může jít o něco vážnějšího. Každé lidské tělo má v sobě zabudovány své vlastní hodiny, podle kterých se řídí. Jedná se o součást čínské medicíny, která předpokládá, že vnitřní hodiny fungují správně, pokud se chi pohybuje tělem v různých časech během dne. V různých časech během dne se chi pohybuje z jednoho tělesného systému do druhého, aby se obnovil a posílil. Tento cyklus trvá 24 hodin.
Potíže se spánkem mezi 21. až 23. hodinou
Toto je doba, ve které jsou aktivní krevní cévy a tepny. Pokud se pravidelně budíte v tuto dobu, můžete mít problém právě s nimi. Dále se může jednat o problémy spojené s imunitním systémem, štítnou žlázou, nadledvinami nebo metabolismem. V tuto dobu jsou vaším vnitřním budíčkem také stres, zmatek nebo paranoia.
Buzení mezi 23. až 1. hodinou
V tuto dobu pracuje žlučník, který je zodpovědný za odbourávání zkonzumovaného tuku. Měli byste se zaměřit na zdravější zdroje tuku. Může to ale také znamenat, že se dopouštíte opakované chyby (nebo se jí dopouští někdo jiný – v tom případě vyžeňte zášť).
Buzení mezi 1. až 3. hodinou
To může znamenat problémy s játry, které mají v tuto dobu hodně toxinů, se kterými se musí vypořádat. Pomůže úprava jídelníčku nebo snížení spotřeby alkoholu. Může to také znamenat, že v sobě držíte vztek, pocit viny, hněv.
Freepik
Buzení mezi 3. až 5. hodinou
V tuto dobu pracují plíce. Shromažďují kyslík a posílají ho do všech ostatních systémů. Mohou však také odstraňovat toxiny, které jsou v nich nahromaděny. Pokud plíce nejsou vaším problémem, může vás trápit zármutek nebo smutek. Výsledkem je pocit deprese. Je důležité přijmout i tyto pocity, náležitě truchlit, ale nezapomenout na pokračování života.
Buzení mezi 5. až 7. hodinou
Je čas na očistu tlustého střeva. Pro usnadnění procesu je důležité pít hodně vody. Emocionálně je tato doba spojena s pocitem zaseknutí, obrany nebo netrpělivosti ohledně nedostatku pohybu nebo osobního růstu.
Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Awakeningpeople.com