Café Cult je synonymem pro kvalitní kávu

Káva je jedním z nejoblíbenějších nápojů na světě. Svou výraznou, plnou a lehce nahořklou chutí si dokázala získat náruživé příznivce nejen v teplých krajích, ale i v zemích ležících ve výrazně studenějším pásmu.

Odkud káva pochází?

Za zemi původu kávy je pokládána Etiopie, na jejímž území dodnes rostou divoké kávovníky. Nejstarší archeologické nálezy, dokládající pražení kávy, pocházejí z 9. století. Původně se kávě údajně připisovaly léčivé účinky. Káva se z Etiopie postupně dostala do dalších arabských zemí, postupně byla kultivována a začaly vznikat i první kavárny. Ty se údajně nacházely ve svatých městech Mekka a Medina, kde se s lahodným nápojem seznamovali poutníci a přinášeli odsud kávu do svých domovů.

Kdy se káva dostala do Evropy?

Evropané začali kávě holdovat až v 17. století. První kavárny se objevily v Itálii a v Paříži, u nás pravděpodobně lahodný nápoj jako první připravovali v pražském domě U Zlatého hada. Káva se začala pěstovat v koloniích a postupně se šlechtily nové odrůdy.

Jaká káva je ta nejlepší?

Kávu je možné připravit celou řadou způsobů. Základem úspěchu ale jsou pečlivě vybraná a kvalitně opražená zrna. Jen taková káva si totiž uchová vysokou kvalitu a dokonale jemnou a vytříbenou chuť. Opravdu kvalitní káva navíc vyžaduje správné skladování i balení. I malé pochybení v jakékoli fázi procesu může vést k nežádoucím chuťovým změnám.

Café Cult dopřeje chuťovým buňkám dokonalý zážitek

Opravdoví milovníci kávy by rozhodně měli ochutnat značku prémiové kvality Café Cult. Ta je již od roku 2004 připravována v známém německém přístavu Hamburku. Nejkvalitnější kávová zrna vybraná přímo na doporučení vlastníků plantáží se jemně praží v kotli pod pečlivým dohledem zkušeného mistra, což zaručuje jejich dokonalé aroma a skvělou chuť.

Tu pravou kávu Café Cult si vybere každý

Na výběr je obrovský počet druhů kávy z celého světa. Kromě jednodruhové nabízí Café Cult i espresso směsi a ochucené kávy. Pro ty, kdo preferují silnou až kořeněnou vůni a plnou chuť hořké čokolády, se nabízí možnost ochutnání Café Cult Ethiopia Sidamo. A jemné vanilkové pohlazení se skrývá v zrncích Café Cult Vanilkový krém.