ČERNOBÍLÁ ASIE – Charitativní výstava fotografií pro Člověka v tísni

Na podzim tohoto roku bude zahájena v Galerii 90° v Černošicích benefiční fotografická    výstava pod názvem Černobílá Asie, kde se veřejnosti představí tvorba mladé české naděje street fotografie Jakuba Lébra.

Pětatřicet černobílých snímků zachycují atmosféru přelidněných měst v Indonésii, Singapuru, Malajsii, Kambodži a Thajsku. Jakub Lébr pomocí umělecké street fotografie dokumentuje běžný život lidí, z nichž někteří žijí na pokraji chudoby. Kontrast mezi běžným životem v Asii a v Evropě se tak stal hlavním tématem vystavovaných snímků.

V Asii, zejména v Kambodži, jsem strávil několik týdnů. Na každém rohu je cítit značný rozdíl mezi zdejším způsobem života a tím, na který jsme zvyklí v Evropě. Došlo mi, jak moc je tam potřeba pomoc. Jelikož je Kambodža velice krásná země a lidé jsou i v těžkých       situacích milí a usměvaví, rozhodl jsem se po návratu domů oslovit organizaci Člověk v tísni,    působící i v této oblasti. Společně jsme dali dohromady projekt Černobílá Asie.“ popisuje mladý fotograf proč se rozhodl pro charitativní výstavu.

Musím říct, že Jakubovy fotky na mě udělaly dojem, i přes to, že už jsem toho hodně     viděla i osobně zažila. Jsem moc ráda, že pro něj mise neskončila na letišti, ale rozhodl se pomáhat“ oceňuje iniciativu Radka Kachramanová (Člověk v tísni). 

Všechny fotografie bude možné přímo v galerii zakoupit. Nového majitele potěší černobílé umění hned dvakrát. Stane se skvělou součástí interiéru, a ještě přinese dobrý pocit, že    peníze utracené v galerii přispějí neziskové organizaci Člověk v tísni. Konkrétně poputují na probíhající výstavbu protipovodňových bariér v Kambodži, kde záplavy každoročně připraví o živnost tisíce místních obyvatel.

Výstava bude pro návštěvníky otevřena od 15.10. do 1.11. 2020 během otevírací doby:

st – ne 11:00 – 19:00 h (Galerie 90° – Mokropeská 2026, Černošice) a určitě stojí za podzimní výlet kousek za Prahu.

Partnery výstavy jsou: Člověk v tísni, Centrum FotoŠkoda, Michal Pánek – zastupitel středočeského kraje, Galerie 90°Černošice, Rámování Ant.Křížek s.r.o. a Carl Zeiss Česká republika.

Snímky je možné zakoupit jak na výstavě nebo po domluvě s autorem prostřednictvím jeho internetových stránek www.jakublebr.com. Celý projekt můžete také podpořit na serveru HITHIT – Černobílá Asie.

Pro více informací můžete také sledovat Instagram @jakublébr.