V dnešním moderním a technickém světě často stále více lidí touží po tom mít možnost utéct někam do přírody, kde si budou moci od všeho odpočinout. To byl i případ ženy z našeho příběhu. Ta mnoho let toužila po malé chatce na svém oblíbeném místě na břehu rybníka. Neměla ale peníze na to, aby si chatku mohla nechat postavit od profesionálního studia. Na druhou stranu ale měla syna, kterého požádala, aby jí chatku postavil.
Stačí několik pohybů a chatka získá zcela jiný ráz
Caspar Schols sice nikdy nenavštěvoval žádnou školu ani kurz architektury, ale přesto se rozhodl své matce sen o malém domku na břehu rybníka splnit. Pustil se odhodlaně do stavby a za šest měsíců byla elegantní dřevěná chatka z douglasky dokončena. Nadšené mamince ji poprvé ukázal přesně v den jejích narozenin. Na první pohled se z dálky jedná o klasickou chatku, nicméně není tomu úplně tak, chatka se dá totiž pomocí jednoduchého mechanismu jakoby rozdělit na dvě části tím, že se od sebe jednoduše odtáhnou. Tím se celý domek stává velmi variabilní a snadno se přizpůsobí jakémukoli počasí. V létě lze obě části od sebe odtáhnout a užívat si posezení jako na otevřené terase, v zimě lze být v teple a pohodlí ukrytý uvnitř. Jedinečnou možností je pak možnost z chatky udělat jakýsi skleník, který vám umožňuje výhled nejen do okolí krajiny, ale také na nebe. Skvěle se tak dá využít k pozorování hvězd na noční obloze či ke sledování přírody za sychravého dne.
Nejen pro babičku, ale i pro vnoučata
Caspar tento svůj originální nápad později vysvětloval tím, že chtěl postavit domek, který bude podobně flexibilní jako oblečení. Bude nabízet několik možností pro každý typ počasí, pro všechna roční období. Casperova matka byla domem a nepřeberným množství možností, které nabízí, samozřejmě nadšena. Navíc si uvědomila, že díky této flexibilnosti mohou domek využívat i její vnoučata, například na pořádání nejrůznějších divadelních představení pro rodinu a přátele.
Obrázky: Dezeen