Chystáte se na svatbu? 4 tipy na krásný dárek, se kterým novomanžele neurazíte

Dostaneme-li pozvání na svatbu, je pro nás samozřejmostí, že nepřijdeme s prázdnou. Všichni víme, že musíme vymyslet nějaký pěkný dárek nebo alespoň maličkost. Problém nastává právě ve chvíli, kdy nás nic zajímavého nenapadá. Pokud jdete na svatbu, vyberte si některý z našich tipů. Těmito dárky novomanžele určitě neurazíte.

Peníze jsou klasika

Darovat peníze se sice může zdát jako ohrané klišé, na které sází jen ten, kdo nic lepšího nevymyslí. V každém případě to ale nic nemění na tom, že penězi se nikoho nedotknete. Chcete-li mít lepší pocit, vyhrajte si alespoň se způsobem, kterým novomanželům peníze předáte. Můžete z nich třeba vytvořit obraz a vložit je do rámečku nebo je pověsit na malou rostlinku nebo stromeček.

Vzpomínky napořád

Častým svatebním dárkem jsou fotoknihy. Jejich design lze přizpůsobit výjimečné události a navíc vzpomínky už dotyčnému jen tak někdo nevezme. Pokud se s novomanželi dobře znáte a máte třeba jejich fotografie z dob, kdy byli svobodní, pak je můžete potěšit originální knihou plnou vzpomínek na vtipné okamžiky z jejich života.

Pěknou možností je voucher na vytvoření fotoknihy, kde si pak dotyční sami poskládají vzpomínky třeba právě na svůj svatební den. Sami si rozhodnou, jestli bude lepší fotokniha A4 nebo jiný rozměr, jestli bude na výšku nebo na šířku, jaký bude mít motiv a podobně. Jedno je jisté, fotokniha ze svatby  se nikdy neomrzí.

Zážitkem nic nezkazíte

Nic nezkazíte ani tehdy, darujete-li novomanželům poukaz na nějaký pěkný zážitek. Může jít o cokoli, co je bude bavit. Pokud jsou sportovně založení, nechte je šplhat po horách. Pokud milují lenošení, darujte jim wellness, kde je budou hýčkat. Jsou-li lační po adrenalinu, co třeba seskok padákem?

Něco do domácnosti

Dneska už se tolik „nenosí“ darovat novomanželům sadu nádobí, ložní prádlo nebo třeba kávovar. Nic to ale nemění na tom, že se na svatbě můžete vytasit něčím pěkným do domácnosti. Co třeba obraz zachycující místo, kde se dvojice seznámila? Nebo jejich malovaný portrét či vtipná karikatura?

Zdroj obrázku: freya-photographer / Shutterstock.com