Dcera slyšela z pokoje svých rodičů zvláštní zvuky. Nakonec zůstala stát za dveřmi a dlouze plakala

Demence je krutá nemoc, která zbavuje lidi vzpomínek. Postižený nemá pojem o realitě a nepoznává ani své blízké okolí, ať už lidi nebo prostředí. Péče o takového pacienta je velice náročná, především emocionálně. Ovšem existují zvláštní okamžiky, které tyto těžké chvíle alespoň trochu odlehčují.

Muž se stará o manželku s demencí

O tom ví své také Becky Gacono. Beckyina matka Mary Jane trpí demencí a většinu času potřebuje neustálou pomoc a dohled. To zajišťuje její manžel, Beckyin otec, 68letý Carl. Stará se, aby byly splněny veškeré potřeby jeho manželky. Chce, aby se cítila pohodlně a bezpečně. Když měla před pár měsíci Mary Jane lepší období, domluvila se Becky se svou kamarádkou Brendou, zdravotní sestrou, že dům jejích rodičů navštíví společně.

Strávily zde noc

Obě přítelkyně se dohodly, že tuto noc stráví v domě Beckyiných rodičů. Když šly obě ženy spát, v domě se nedělo nic mimořádného. Za několik hodin však Becky slyšela, jak její kamarádka vstává. Následovala ji do obývacího pokoje. Brenda totiž zaslechla její rodiče, chtěla se proto ujistit, že je vše v pořádku. Obě tedy šly za zdrojem zvuku. Čekalo je veliké překvapení.

Becky byla dojatá

„Vím, co to je. Líbají se. Je hluboká noc a oni se líbají,“ řekla Brenda. Jak Becky a Brenda tiše poslouchaly za dveřmi, slyšely, jak se Carl ptá své milované ženy, zdali je vše v pořádku. Ta mu jen odpověděla, že ho miluje. Pak Becky uslyšela něco, co ji donutilo uronit slzu. „Nikdy jsem si nemyslel, že budu líbat anděla,“ řekl Carl. Pak nastalo ticho a Becky si uvědomila, že její rodiče právě usnuli. Spolu.

Obě kamarádky se rozplakaly

Becky i Brenda stále postávaly za dveřmi a nebyly schopné slova. To, čeho bylo svědky, je naprosto dojalo. Jen stály a plakaly. Navzdory nemoci Mary Jane Carla hluboce milovala a on zase ji. Demence možná Mary Jane ukradla vzpomínky, ale nemůže ji připravit o lásku k jejímu manželovi.

Úvodní obrázek: Se souhlasem Becky Gacono , Zdroj: People.com