V záhybech stěn tlustého střeva se pravidelně hromadí toxiny, alergeny a nečistoty, jež vyvolávají vznik patogenní mikroflóry. Škodlivé látky můžete odstranit mnoha způsoby, ale tím nejlepším je použití lněných semínek.
Detoxikace pomocí lněných semínek
Lněná semínka dokonale pomáhají proti parazitům, při onemocnění jater, jsou nezbytné pro lidi trpící vysokým cholesterolem a jejich pravidelný příjem má pozitivní vliv na hormonální rovnováhu.
Konzumace lněných semínek
Ovšem i přesto, že jsou velice užitečná, není možné je nekontrolovaně konzumovat. Je důležité své tělo připravit na proces čištění, a to tak, že nejdříve začnete malou dávkou a budete pečlivě sledovat reakci svého organismu. Také se nedoporučují u těhotných žen a dětí, protože zvyšují pohyblivost střev. Následující čisticí směsi používejte tak 2 – 3krát ročně.
Odvar z lněných semínek
K vaření budete potřebovat 250 ml vody a 2 lžičky lněných semínek. Vařte po dobu 10 minut a nechte vychladnout. Odvar byste měli pít těsně před spaním po dobu 2 – 3 týdnů. Pokud se u vás vyvine pocit zvracení, eliminujte jej pomocí citrónové šťávy.
Lněná semínka a mléčné výrobky
Nejlépe uděláte, když si z mléčných výrobků vyberete kefír. První týden ve 100 ml kefíru promíchejte 1/2 lžičky lněných semínek, ve druhém týdnu 1 lžičku a ve třetím 1 a 1/2 lžičky ve 200 ml kefíru.
Olejová směs
Vaření by mělo být založeno na nerafinovaném slunečnicovém oleji nebo přírodním olivovém výrobku. K přípravě potřebujete 250 ml oleje a 100 g mletých lněných semínek. Poté nalijte do skleněné nádoby, uzavřete a nechte 1 týden na tmavém a chladném místě. Užívejte 1 lžíci po dobu 10 dní.