Chvíle hrůzy, které si nepřeje zažít žádný rodič. Děvčátka se ztratila blízko hlubokého lesa. Začal boj s časem

Děsivý příběh, který si nepřeje prožít žádný z rodičů, se odehrál v Humboldt County v Kalifornii, kde dvě dívky ve věku 5 a 8 let, Leia a Caroline, zmizely během odpoledního hraní.

Najednou nebyly u domu jako obvykle

Holčičky Caroline a Leia Carricovy bydlí ve velkém domě u lesa v Humboldt County v Kalifornii, necelých 500 kilometrů severně od San Francisca, v oblasti, která je známá svými skalisky i neprostupnými lesy. Obě holčičky ve věku 5 a 8 let byly zvyklé si hrát u rodinného domu, ale často podnikaly s rodiči výlety do blízké divočiny nebo dováděly na volném prostranství nebo u lesa samy. Otce dívenek, Travis Carrico, proto během odpoledne neznepokojovalo, že ani jednu z nich neviděl. Měl dojem, že si někde hrají a nechtěl na ně zbytečně volat.

Záchranná akce začíná

Během pozdního odpoledne si Travis ale uvědomil, že už je opravdu dlouho neviděl a začal se obávat, že dívky u domu nejsou a v lese zřejmě ztratily cestu. V tu chvíli rodiče zalarmovali záchranáře a místní policii. Byla zorganizována obrovská pátrací akce, do které se zapojily pozemní oddíly záchranných složek. Pozadu nezůstali také vodiči se psy. Do pátrání se přidaly vrtulníky s termovizními kamerami. Do setmění však záchranáři dívky nenašli, pokračovalo hledání v noční tmě, které však bylo taktéž bez výsledku. S každou další hodinou rostly obavy, zda jsou dívky ještě v pořádku. Navíc uplynulá noc byla velmi chladná.

Další noc v divočině

Ani během dalšího dne nebylo hledání zmizelých dívek úspěšné. Nejhorší noční můra každého rodiče nebrala konce. Zabloudily v lese a nemohly najít cestu? Jsou zraněné? Prochladly v noci? Záchranářům se množily otázky v hlavě, ale jejich pátrání nebylo úspěšné. Navíc se opět začalo stmívat. Lesy v severní Kalifornii jsou velmi rozsáhlé a bujné s hustým houštím a množstvím stromů, pátrací akci ztěžoval také neprostupný terén se skalisky, převisy a průrvami, kde se mohly dívky skrývat. Nastala další chladná noc a po dívkách jako by se slehla zem.

Obal od celozrnné tyčinky

Třetí den nastal obrat, hned v ranních hodinách našli záchranáři asi 3 kilometry od domu Carricových obal od ovesné tyčinky a otisky dětských bot. Jen pár chvil na to byly dívky objeveny, živé a bez známek zranění. Byly pouze dehydrované a velmi hladové, protože druhý den nedokázaly najít nic k snědku. Podle zasahujících složek však byly dívky v dobré kondici, protože podle jejich vlastních slov „se dokázaly v noci schovat do hustých keřů a přikrýt pláštěnkami, vodu pily z listů stromů“. Misty Carrico, maminka obou dívenek je přesvědčená, že její holčičky přečkaly 44 hodin v divočině bez úhony jen díky absolvovanému programu pro přežití, kterého se zúčastnily nedlouho před zmizením.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Hastagchatter.com