Dítěti hrozila smrt uprostřed hrozivých plamenů a silného kouře. Jen tak tak uniklo svému osudu díky čtyřnohému příteli, který pro záchranu holčičky obětoval to nejcennější, co měl

Mít v domácnosti čtyřnohého miláčka nemusí vždy znamenat mít někoho jen na mazlení, ale také v případě potřeby a pomoci. Nikdo o tom neví více než maminka Erika. Jednoho večera neměla ani tušení, co se stane, když uloží své dítě do postele a jakou oběť učiní jejich milovaný pes Polo.

Vše začalo, když blesk zasáhl elektrické vedení a Erika nemohla nikde najít baterku. Z toho důvodu zapálila v domě svíčky a snažila se dovolat pomoci. Ovšem, co náhoda nechtěla, po tolika pokusech kontaktování, se jí vybil telefon. Proto vyšla ven do svého auta, aby si baterii u mobilního telefonu opět nabila. Ale hned jak odešla z domu, měla špatný pocit, který se jí potvrdil, jakmile se ohlédla zpět a viděla dům v plamenech. Nejstrašlivější pohled byl na ložnici, kde uložila svou malou holčičku Vivianu.

Samozřejmě se co nejrychleji snažila dostat ke své dceři, ale hustý kouř a plameny ji pokaždé zatlačily zpět. “Snažila jsem se dostat nahoru ke své dceři, ale silný dým jsem nedokázala nijak obejít a projít skrze něj. ,” vypráví Erika. Hasiči byli už na cestě, ale Erika své pokusy nevzdávala. V tom zmatku si ani nevšimla, jak se jí začíná odlupovat kůže na ruce z neustálé snahy dostat se skrze oheň a kouř.

Ve chvílích plných obav o svou dceru Erika úplně zapomněla, že je v domě i jejich šestiletý pes Polo. Po zásahu hasičů se dozvěděla, že Viviana přežila právě díky Polovi. Vždy malou Vivianu chránil  a nyní tomu nebylo jinak. Věděl, že musí nějak zasáhnout. Celým svým tělem dítě zalehl a chránil jej, dokud nedorazila pomoc. Nebýt jeho, holčička by nepřežila. Erika věří, že klidně mohl vyběhnout ven a schovat se do bezpečí, ale rozhodl se místo toho zůstat, aby chránil milovanou Vivianu před hrozivými plameny. Smutnou zprávou je, že Polo svou záchrannou misi nepřežil, ale jeho úkol, který si předsevzal, splnil. Viviana utrpěla těžké popáleniny a po tragické události zůstala  v kómatu.

Sdílejte článek o statečném Polovi mezi svými přáteli a rodinou a poučte je, že je třeba být opatrný za každé situace.

Zdroj: en.stories.newsner.com