Důvody opakovaného nočního buzení ve stejný čas podle čínské medicíny

Podle tradiční čínské medicíny jsou chronické poruchy spánku obecně způsobeny nerovnováhou Yin-Yang v důsledku přerušení toku energie v těle. Tato energie se nazývá Qi. Když jste v dobré fyzické kondici, Qi volně proudí vaším tělem, ale pokud máte zdravotní problémy, pravděpodobně dochází k zablokování Qi v určitém vnitřním orgánu, který vás může v noci budit.

21:00-23:00 – štítná žláza

V počátečních fázích spánku se naše endokrinní systémy vyrovnají a naše cévy se stanou aktivnějšími. To znamená, že jakékoli zdravotní problémy spojené s imunitním systémem, štítnou žlázou, nadledvinami nebo metabolismem by vás mohly vzbudit. Obtížné usínání během této doby může být také známkou nadměrného stresu.

23:00-01:00 – žlučník

Žlučník produkuje žluč, která je nezbytná pro trávení a vstřebávání. Probuzení během této doby může znamenat, že pravděpodobně máte žlučové kameny nebo že musíte regulovat příjem tuků a jíst zdravější oleje. Žlučník je také spojován s emocionálním zklamáním, nízkou sebeúctou, hořkostí a odporem.

01:00-03:00 – játra

Během této doby se vaše tělo očistí a odstraní odpadní materiály z krve a dalších tkání, a proto by probuzení této části noci mohlo znamenat, že vaše játra mají příliš mnoho toxinů na vylučování. Probuzení během této doby může také znamenat, že jste naplněni negativními emocemi, jako je hněv, frustrace a pocit viny, které je třeba vyřešit.

03:00-05:00 – plíce

Vaše plíce jsou prvními orgány, které se začínají plnit Qi tím, že shromažďují kyslík a přenášejí ho do všech ostatních systémů v rámci přípravy na nový den. Pokud se neustále budíte mezi 3:00 a 5:00 a máte příznaky, jako je kašel, kýchání nebo ucpaný nos, může to znamenat, že trpíte nadměrným zahleněním nebo špatnou stravu.

05:00-07:00 – tlusté střevo

Během tohoto ranního období se tok energie koncentruje v tlustém střevě, které vylučuje odpad z vašeho těla. Pokud dojde k nerovnováze v tomto orgánu, můžete pociťovat zácpu, přibývání na váze nebo dokonce předčasné stárnutí. Pomůže ranní cvičení a pití velkého množství vody. Toto místo je to také spojeno s emočními blokádami, pocitem obrany nebo netrpělivosti ve vašem životě.

Obrázky: Freepik