Zlepšete funkci vašich jater očistným nápojem plným vitaminů

Játra jsou jedním z největších orgánů v těle. Jsou centrálním orgánem látkové výměny a hospodaří s toxiny, různými živinami i léky.  Jaterní detox pomocí osvěžujícího a chutného nápoje vám pomůže vyloučit toxiny z těla, pomáhá s hubnutím, zlepšuje zdraví, má protizánětlivé a diuretické vlastnosti.

Ovoce, zelenina a bylinky zajistí nejen podporu funkce jater

Recept se připravuje velmi snadno a všechny přísady jsou poměrně levné a lehce dostupné. Možná, že je všechny najdete ve vaší lednici. Budete potřebovat:

  • Šťávu z 1 citronu
  • 5 lístků máty
  • 1 salátovou okurku (oloupaná a nakrájená na plátky)
  • 1 litr vody

Příprava nápoje je velice jednoduchá

Příprava zabere opravdu minimální čas. Rychlejší, ale méně účinný postup obnáší jediné: napusťte džbán vodou a přidejte do něj všechny potřebné ingredience. Hotovo. Pokud ale chcete účinné látky využít naplno, zkuste raději druhý způsob přípravy, který trvá maximálně o minutu déle: všechny přísady vložte do mixéru a mixujte na vysokou rychlost, dokud nápoj není naprosto hladký. Pokud se rozhodnete pro letní očistu, můžete nápoj nechat ledově vychladit. V horkých dnech vás příjemně osvěží. Na jaře a v létě navíc můžete použít mátu a okurky z vlastních zdrojů, čímž ušetříte peníze, a ještě získáte větší množství vitaminů než z kupovaných surovin.

Citron a okurka jsou plody velice šetrné k játrům. Starají se o ně a zlepšují jejich regenerační schopnosti. Mají také zásaditý účinek, tedy odkyselují organismus. Citron přirozeně zbavuje tělo toxinů a okurka je hydratuje. Díky tomu bude metabolismus rychlejší a pokožka napnutější. Máta také prospívá játrům, ale nejen těm. Používá se i při léčbě žlučových cest, cholecystitidy a zažívacích onemocnění. Kombinace těchto tří složek je pro játra skutečným balzámem.

Obrázky: Freepik