Evoluce vztahu matky a dcery. Těmito čtyřmi fázemi prochází každý

Vztah matky a dcery není vždy nejjednodušší, ale může být skutečně nádherný. Jedná se o dva jedince stejného pohlaví, kteří jsou nerozlučně spjatí a jejich vztah prochází čtyřmi fázemi. Bez ohledu na to, jaký mají mezi sebou vztah, všechny matky s dcerami procházejí stejnými životními fázemi. 

Fáze 1 (do dospívání)

Od chvíli, kdy se narodí, až do okamžiku, kdy poprvé zavře dveře svého pokoje, aby zůstala sama, je vaše dcera vaším největším fanouškem. Matka je pro ni to nejdůležitější na světě, vždy ji chce mít po svém boku, ať se děje cokoli. Její život se točí jen kolem vás. I když některé matky může tato pozornost až dusit, jde o obrovskou magii. Láska je mezi nimi vzájemná a jedinečná. Nikdo se mezi vás nedostane a jste do sebe naprostí blázni.

Fáze 2 (během dospívání)

V dospívání se dostane do fáze, kdy vás dcera nechce ani vidět. Jednoho dne přijde období, kdy bude mít pocit, že jí nerozumíte, a chce být sama. Váš vztah zde prochází krizí. Ať se stane cokoli špatného, můžete za to vy. Všechno je vaše chyba. V těžkých dobách ovšem běží vždy do náruče své maminky, aby vše konzultovala a požádala o radu. Tuto fázi musíte jednoduše přetrpět a počkat, až ji tato nálada přejde. U každé dívky to trvá jinou dobu, ale rozhodně to přejde. Jen musíte vydržet.

Fáze 3 (mladí dospělí)

Třetí fáze pro některé přichází dříve, pro jiné později. Jedinou jistou věcí je, že krátce po dospělosti k vám vaše dcera znovu přijde a již neodejde. V této chvíli už to nebude vaše malá holčička, ale spíš kamarádka. Může s vámi mluvit prakticky o všem a ráda vás představí přátelům i partnerovi.

Fáze 4 (dospělost)

Postupem času si vaše dcera založí vlastní rodinu, pracuje a žije daleko od vás. Nikdy na sebe ovšem nezapomenete. Váš vztah bude mnohem silnější, než kdy předtím. Vaše holčička, která je nyní ženou, je připravena se nyní starat o vás. Vaše role se otočí, ale jde o velmi přirozenou změnu. Tato fáze pro maminky nebývá jednoduchá. Stáří je neúprosné a časem budete potřebovat lidi, kterým na vás záleží a kteří se o vás postarají. A nikomu nemůžete důvěřovat a milovat ho tolik jako svou vlastní dceru.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Motherhoodinstyle.net