Hledání jehly v kupce sena. Dokážete najít dvě letadla mezi čluny?

Na internetu se objevila nová virální výzva, která zmátla tisíce uživatelů. Obrázek obletěl svět a není divu, protože skutečně stojí za to. Co musíte udělat, je jednoduše vyhledat papírová letadla mezi papírovými čluny. Myslíte, že je to jednoduché? Ani náhodou. Díky způsobu umístění lodí je pochopení obrazu opravdu obtížné. Vyzkoušejte si to sami a uvidíte, jak vám to půjde.

Zábavný test

Tento typ testu je opravdu hodně zábavný a na internetu podobných najdete obrovské množství. Všechny nás testují a vedou k tomu, abychom se dlouho soustředili, přemýšleli a jednoduše zapojili mozek. V tomto případě se zdá úkol triviální. Musíte jen najít letadla mezi čluny. Ale jak se můžete sami přesvědčit, není to vůbec snadné. Papír mezi dalším papírem, obzvlášť ve stejné barvě se těžko hledá, ale není to nemožné. Chce to jen trochu trpělivosti, soustředění a možná pár minut času.

 Pokud máte vysokou zrakovou ostrost, můžete obrazce odlišit a najít letadla během několika sekund. Ale většina lidí s tím bude mít zajisté potíže a bude jim nějakou dobu trvat, než oba dva letouny najdou. A přitom se to zdá na první pohled jako velice jednoduchá výzva, kterou může zvládnout každý. Abyste zjistili, zda to dokážete také, musíte to jen vyzkoušet a otestovat svůj zrak. Možná zjistíte, že není tak dobrý, jak jste si mysleli.

Hledání jehly v kupce sena

Jak vidíte na obrázku, nacházejí se zde stovky papírových člunů, mezi kterými se nachází dva papírové letouny. Letadla jsou na obrázku dobře ukrytá a je opravdu těžké je vidět pouhým letmým pohledem. Podle hry byste je měli najít během 10 vteřin. Pokud budete mít výsledek takto rychle, můžete si být jistí, že máte neuvěřitelně bystrý zrak. Stejně materiál totiž dělá hledání doopravdy složitým.

Pokud nemůžete letadla mezi čluny najít, pak je řešení velmi jednoduché a dáváme vám ho právě teď. Trikem je pochopit, že letadla mají stejnou barvu jako čluny, a proto se musíte soustředit na rozdíly ve formě. Pokud jste nenašli řešení, nic si z toho nedělejte. Rozhodně nejste jediní. Tento zrakový test je velice těžký a zvládnou ho jen ti s nejlepší zrakovou ostrostí! Pokud vám to nedá, můžete se podívat na obrázek, kde jsou letadla odhalena, a uvidíte, co jsme v první chvíli přehlédli. Možná zjistíte, že jste nebyli tak daleko a téměř jste je zahlédli.

Obrázky: Freepik, Zdroj: Namaste.net