Hubnutí na základě vaší krevní skupiny. Co podle typu vaší krve zahrnout do jídelníčku

Existují lidé, kteří hubnou celý život – a bez výsledku. Bohužel je jejich vnitřní hlas silnější, než pravidla diety, kterou zrovna držíte. Ať už se jedná o jakoukoli dietu, pokud ji opakovaně porušujete, zřejmě to nebude to pravé pro vás. Měli byste si najít takový plán výživy, který vám bude plně vyhovovat, a umožní vám nejen zhubnout, ale novou váhu si také udržet. Různé stravovací návyky fungují různě, ale pokud jste dosud nenašli tu, která vám vyhovuje, je třeba na to jít trochu jinak.

Krevní skupina A

Lidé, kteří mají tuto krevní skupinu, upřednostňují strukturovaný, rytmický a harmonický život. Potřebují mít kolem sebe pozitivní a podpůrnou společnost. Pro tento typ je ideální vegetariánská strava. Pokud se lidé z této skupiny vzdají konzumace masa, a pustí se do konzumace rostlinné stravy, mohou zhubnout. Zaměřit by se měli na stravu v co nejpřirozenější podobě – čerstvé, ekologické, čisté. Právě tato strava dokáže podpořit jinak velmi chabý imunitní systém osob s krevní skupinou A. 

Krevní skupina B

Lidé s krevní skupinou typu B v sobě skrývají genetický potenciál: jsou totiž velmi tvární a prospívají i v proměnlivých a složitých podmínkách. Dále jsou velice citliví a jakékoli narušení jejich rovnováhy se rovná zvýšené hladině kortizolu – tedy stresového hormonu. Vzhledem k tomuto stanovil Dr. Peter J. D’Adamo návrh pro stravování těchto lidí. Měli by svou stravu odlehčit od takových potravin, jako jsou rajčata, arašídy, kukuřice, pšenice, pohanka, čočka, sezamová semínka a kuřecí maso, protože právě ty u nich zvyšují hmotnost. Mohou totiž ovlivnit metabolický proces. Naopak doporučuje takové potraviny, jako je jehněčí, kozí nebo zvěřina, zelenina zelené barvy a nízkotučné mléčné výrobky.

Krevní skupina AB

Tito lidé mají nízkou žaludeční kyselinu, což způsobuje, že při trávení masa a jeho metabolizaci dochází k tomu, že se nakonec uloží jako tuk. Vzhledem k této skutečnosti je zapotřebí se vyhýbat masu. Lidem s krevní skupinou AB se nedoporučuje užívání kofeinu a alkoholu, a to obzvláště ve stresových situacích. Pro podporu hubnutí by se naopak měli zaměřit na příjem takových potravin, jako je tofu, mléčné výrobky a zelená zelenina. Ze své stravy by zcela měli odstranit uzené maso a uzeniny, protože mohou způsobit rakovinu žaludku – zejména u lidí s nízkou hladinou žaludeční kyseliny. Ideální jsou menší a častější jídla, protože pak nedochází k zažívacím potížím.

Krevní skupina 0

Vysoká hladina žaludečních kyselin umožňuje trávení živočišných bílkovin, konzumace by měla být zaměřena zejména na libové a netučné maso. Skupina těchto lidí by se měla vyvarovat konzumace jednoduchých sacharidů a mléčných výrobků.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Webmd.com