Instalatéři prozradili metodu čištění odpadu, která je šetrná k životnímu prostředí

Ucpaný odpad v domácnosti již jistě čistil každý z nás, pokud však kupujete čističe v drogerii, nemusí vám vyhovovat jejich složení plné chemikálií, které není zrovna ideální z hlediska ochrany životního prostředí. Navíc se jedná o poměrně nebezpečné látky, s nimiž se má zacházet pouze s největší opatrností a přesně podle návodu, který obvykle obsahuje řadu varování.

Domácí šetrný a silný přípravek

Pokud si chcete s ohledem na výše uvedené vyrobit vlastní přípravek na čištění odpadu, který bude přírodní a zároveň účinný, máme pro vás návod. Jeho velkou výhodou je skutečnost, že všechny potřebné součásti jsou běžně dostupné a obvykle je máte už doma.

K výrobě přípravku budete potřebovat pouze:

  • 150 ml teplého octa
  • 200 g soli
  • 200 g prášku do pečiva
  • Horkou vodu

Uvedené množství soli a prášku do pečiva řádně promíchejte a pak tuto směs nasypejte do odpadu. Směs nechte chvíli působit samotnou a poté ji zalijte teplým octem. Opět nechejte tuto kombinaci složek nějakou dobu v odpadu působit a na závěr na ni nalijte horkou vodu (alespoň litr), která čisticí procesy zintenzivní.

Nechejte přípravek působit a po nějaké době sami uvidíte, jak je tato metoda účinná. Odtok bude opět sloužit svému původnímu účelu, odstraní se nežádoucí zápach a životní prostředí nebude zatíženo dalšími chemikáliemi.

Není nad prevenci

Je důležité upozornit na skutečnost, že sami můžete přispět k tomu, aby k ucpání odpadu vůbec nedocházelo. Základem je používání vhodných sítek do sifonů, jejich pravidelné čištění a kontrola stavu, kdy je při opotřebení zapotřebí sítko včas vyměnit za nové.

Pokud jde o kuchyňský dřez, doporučuje se provádět pravidelný výplach odtoku několika litry horké vody, která pomůže eliminovat zejména nežádoucí usazování tuků, ale také například úlomků kostí, vaječných skořápek a zbytků jídla.

Obrázky: Freepik