Jak poznat dokonalého muže? Má tyto vlastnosti

Stačí několik základních situací a podle nich můžete posoudit něčí povahu daleko efektivněji, než byste to dokázali v dlouhém vztahu s mnoha hádkami a problémy. Nejlepším způsobem, jak identifikovat „dobrého muže“, je podívat se na to, jak se chová ke své partnerce v různých situacích jejich vztahu. Tyto charakteristiky popisují věrného, spolehlivého a dobrého partnera, se kterým má smysl bojovat o pevný a trvalý vztah.

Násilí je tabu

Správný muž se nikdy neuchýlí k násilí z jiného důvodu než sebeobrany. I když mohou být hádky vyostřené, raději dříve odejde, než by hrozil fyzickým násilím. Násilí totiž nikdy není oprávněné a správný muž se nikdy nenechá vyprovokovat. I v situacích, jako je podvádění nebo lhaní, kde by se mnoho mužů snadno uchýlilo k fyzickému útoku, má dobrý muž dostatek sebekontroly a respektu k žene, aby mohl věci řešit civilizovaně.

Podpora je samozřejmostí

Dobrý muž dokáže svou partnerku emocionálně podporovat – i když plně nerozumí jejím cílům. Na druhou stranu si však správný muž také včas všimne, že jeho partnerka směřuje k cíli, který pro ni není dobrý nebo že směřuje ke katastrofě. V takovém případě ji povzbudí a podpoří její přechod ke zdravějšímu řešení.

Poskytuje pocit bezpečí

Přestože se sociální očekávání a role ve vztazích v posledních několika desetiletích hodně změnily, poskytování ochrany a bezpečí je stále základním požadavkem na muže. Muž by měl tuto svou roli dobře chápat a být připraven postavit se za svou partnerku a dávat pozor na její bezpečí a pohodlí. Gentlemanství k tomuto bodu bezpochyby patří a nemělo by být nikdy vysmíváno nebo neoceňováno.

Je nesobecký

Někteří muži vypadají ve vztahu zpočátku nezištně, protože jim chybí sebevědomí a cítí potřebu uplácet ženu dary a laskavostmi. Správný muž to však nedělá proto, aby mu žena byla vděčná, ale proto, že skutečně chce, ženy si nesmírně váží a rád jí projevuje pozornost a náklonost drobnými pozornostmi a péčí. Nepotřebuje to proto, aby si partnerku udržel. Pokud se mu podaří ušetřit nějaké peníze, neprohýří je o víkendu s přáteli, ale zeptá se své partnerky, zda by měla nějaké plány, jak s nimi naložit.

Dělá svoji partnerku šťastnou

Tento bod je vyvrcholením všech těch, které jsme zmínili dříve. Díky všem těmto vlastnostem se partnerka takového muže může cítit skutečně milovaná a opečovávaná.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Psychologytoday.com