Jak se zbavit madel lásky a nevypadat jako muffin? Vyzkoušejte tyto efektivní cviky na doma

Novoroční, jarní, podzimní nebo jiná předsevzetí? Tentokrát to jistě vyjde, protože těchto 5 cviků je velmi jednoduchých a na cvičení nepotřebujete  žádné speciální vybavení. Jsou vhodné pro lidi s nadváhou, kteří trpí na takzvaný muffinový efekt. K pojmenování tohoto tvaru postavy došlo podle oblíbené americké pochoutky muffin, ten překypuje přes okraje papírového košíčku, obdobně jako břišní tuk přetéká přes pas kalhot, což je velmi frustrující stav. A jak se snadno tohoto břišního tuku zbavit?

Pomůže změna jídelníčku a cvičení

Podle odborníků pouze 8 % lidí dosahuje úspěchů při svých předsevzetích, proto si dávejte menší cíle, které jsou splnitelné. Zatímco na začátku roku jsou tělocvičny a fitka plná cvičících, v letních měsících zejí prázdnotou. Řešením pro menší předsevzetí, která si mohou lidé dávat po celý rok, je změna stravovacích návyků. A pak samozřejmě cvičení, které je základem zpevnění postavy a odbourání muffinových tvarů.

Cviků pro zpevnění postavy

Domácí cviky je vhodné provádět 3-4krát týdně, každý po dobu 30-45 vteřin s 10-15vteřinovým odpočinkem mezi jednotlivými cviky. Mezi sériemi je vhodná minutová přestávka. Během jednoho tréninku se cvičí 2-3 sady těchto 5 cviků. A jaké cviky to jsou?

Prkno

Statický cvik, během kterého neprobíhá pohyb, ale ruce a prsty jsou položené na podlaze, paže natažené a ramena, krk a záda jsou v rovné poloze s břišními svaly staženými, stejně jako nesmí klesat dolní část zad a zadek. V poloze vydržte 30-45 sekund.

Boční prkno s ohýbáním kolene do stran

Při této modifikaci prkna se leží na levém boku s levým loktem ohnutým v blízkosti hrudníku, noha se ohne v koleni, je důležité držet postoj a současně zvedat ohnuté pravé koleno k pravému lokti. Poté opakujte na druhou stranu, tělo musí zůstat při cvičení zpevněné.

Výskoky do hlubokého dřepu

Dalším skvělým cvikem jsou výskoky do hlubokého dřepu. Stačí se posadit do dřepu, poté vyskočit co nejvýše a opět se vrátit do dřepu. Je nutné takto skákat bez zastavení po celých 45 vteřin. Při velké fyzické náročnosti lze ze začátku pouze dřepovat a výskoky přidat později.

Výpady se skokem

Klasické výpady s prodlouženou pravou nohou dozadu a úhlem 90 °s levým kolenem se doplňují o výskok do polohy na druhou stranu. Je nutné nedupat, horní část těla mít vzpřímenou.

Horolezci

Začíná se prknem, ze kterého se přitáhne pravá noha k pravému loktu a skokem se vystřídají chodidla a strany. Pohyb připomíná lezení po skále, přičemž pohyb ze začátku nemusí být ve skoku, ale připomínat chůzi.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Fitwirr.com