Jak zabezpečit dům či kancelář před odjezdem na dovolenou

Ať už se jedná o dům nebo byt, je velmi důležité před odjezdem na dovolenou objekt dostatečně zabezpečit. Bezpečnost proti zlodějům a případným živelným pohromám je velmi důležitá pro klid váš i vaší rodiny. Je dobré se předem ujistit, že jste přijali veškerá možná bezpečnostní opatření.

Dávejte pozor co umisťujete na sociální sítě

Spousta lidí dělá tu chybu, že předem na sociálních sítích oznamu je svůj odjezd na dovolenou. Tím případným zlodějům dává jasný vzkaz o tom, že jejich dům bude prázný.

Požádejte sousedy

Kromě toho, že je příjemné čas od času se sousedy prohodit pár slov, mohou vám být nápomocní. Sousedé mohou pomoci se záléváním květin, ale hlavně vás mohou upozornit, pokud ve vašem domě/ kanceláři nastane nějaká nepříjemná událost.

Volba bezpečnostních kamer

Pokud žijete v domě, je na místě uvažovat na instalací bezpečnostních kamer. Takový systém v dnešní době není příliš finančně náročný. Naprostá většina kamerových systému navíc umožňuje online sledovaní v reálném čase. Pak už jen stačí vytáhnout chytrý telefon a zkontrolovat, jestli je u vás doma vše v pořádku.

Nechte v domě rozsvícené světlo

Možná to zní hloupě, ale tento trik opravdu funguje. Zloději si v naprosté většině vybírají objekty, kde je naprostá tma. Nechte proto pro zmatení případných zlodějů rozsvícené světlo.

Na trhu jsou také cenově velmi dostupné časové spínače zásuvek, které můžete nastavit tak, aby se v určitém čase zásuvky automaticky zapínaly. Tato varianta vám může ušetři nemalé peníze.

Pečlivě zkontrolujte, zda jsou všechny dveře a okna správně zavřené

Pokud žijete v přízemí nebo prvním patře,  zloději se dovnitř mohou dostat oknem. Pokud jde o dveře, spousta lidí ve spěchu zapomíná zamknout dveře, to je pak pro zloděje velmi jednoduché se dostat do objektu.

Pro jistotu odpojte vše od elektriky a zkotrolujte plyn

Kromě nežádoucích zlodějů, se ve vaší domácnosti mohou stát i nečekané nehody. Ujistěte se, že vám v kuchyni neutíká plyn a pro jistotu je také dobré pro případ zásahu bleskem odpojit všechny spotřebiče od přívodu elektrického proudu.

zdroj: ideipentrucasa.ro