Jak změna ročního období ovlivňuje psychiku žen

Střídají ročních období má výrazný vliv na psychiku snad každého. U žen mohou být tyto změny ještě výraznější, protože jsou obecně více vnímavé a snadněji ovlivnitelné okolními podmínkami. Některé změny ročních období tak vyvolávájí víceméně typické chování, podle kterého se dá jasně poznat, že dochází k určité změně.

Třídění oblečení a velký úklid

Během změny ročního období, kdy přichází jaro nebo naopak studené zimní teploty, volí mnoho žen výběru oblečení. To, co je pro jinou sezónu míří do krabic a zbývající kousky se konečně začnou těšit náležité pozornosti. Pro ženy je třídění šatníku velmi důležitá chvíle a pro většinu z nich jde o příjemnou zábavu a trávení volného času. Jenže tento úklid oblečení může mít neblahý důsledek, kdy žena zjistí, že vlastně nemá nic pěkného na sebe a musí jít nutně nakupovat. A občas si nakoupí i takové oděvy, které stejně nakonec nosit nebude, ale jenom budou ležet ve skříni a čekat na svou příležitost.

Zábava při převlékání

K třídění šatníku nutně patří i převlékání a zkoušení, jestli oblečení už není malé, jak dobře vypadá a jestli ještě zůstane, nebo půjde pryč. Během převlékání si navíc ženy užívají příležitost k tomu, aby se mohly namalovat a celkově hezky upravit.

Sebepozorování

K převlékání, vnější úpravě a celkově třídění oděvů patří i sebepozorování. To je důležité hlavně s přicházejícím jarem, kdy je jasné, že se blíží léto, kdy bude potřeba ukázat vysportovanou postavu. Právě třídění šatníku je tak pro mnoho žen impulsem pro zahájení diety, cvičení a úpravu jídelníčku, protože chtějí zhubnout nějaké to kilo, aby ve všech kouskách oblečení vypadaly mnohem lépe. A není se čemu divit, protože jde o přirozený jev, kdy je potřeba po studené zimě opravdu shodit nějaký ten tuk, který není pro letní měsíce potřeba.

Obrázky: Freepik, Zdroj: Chedonna.it