Jaké závěsy vybrat do interiéru? Co je nejdůležitějším kritériem pro jejich výběr?

Pokud nepatříte k té části obyvatelstva, která trpí některou formou alergie, tak bytový textil ve vašem interiéru pravděpodobně bude sehrávat určitou roli. Pak jsou tu samozřejmě ještě minimalisté, pro které je i malý polštář na gauči příliš. Jestliže tedy proti závěsům, ubrusům a záclonám nic nemáte, pojďme se podívat, jaké jsou před vámi možnosti.

Polštářky místnost zútulní

V bytě by se měl člověk cítit především uvolněně, pohodově a příjemně. Je to jeho oáza klidu a míru, kde relaxuje a užívá si volného času. Proto by měl být interiér zařízený tak, aby všechno toto respektoval. Například v obývacím pokoji zkuste dát na sedací soupravu pár menších polštářků se zajímavým vzorem. Místnost hned získá jiný nádech. Bude útulnější a vy budete mít možnost si o něco měkkého opřít hlavu při sledování televize. Máte doma rohový gauč? Pak i na něm by polštářky chybět neměly.

Na okna patří záclony

I když bydlíte vysoko v patře, tak okno se záclonou bude vypadat lépe než bez ní. V současné době je na výběr velké množství již hotových záclon, které jsou ušité a připravené k pověšení. Stačí si pořídit vhodnou garnýž. Oblíbené jsou jemné záclony voálové, jež se hodí do míst, kde chcete zachovat soukromí. Propouštějí totiž méně světla než klasické žakárové záclony. Hezky na okně vypadá i organzová záclona.

Závěsy, nebo žaluzie

Pokud chcete zabránit nechtěným pohledům sousedů do svého bytu, pravděpodobně si na okna pořídíte žaluzie, případně rolety. Stejnou službu ale udělají i závěsy. Zatímco žaluzie není možné pravidelně měnit, závěsy můžete mít nakoupené hned několik do zásoby. Jiný dáte na Vánoce či Velikonoce a na léto budete mít připravený také odlišnou variantu. Výhodou je, že závěsy je možné prát v pračce, a udržovat je tak v čistotě.

Zdroj obrázku: Aleks Kend / Shutterstock.com