Co stresuje maminky více než jejich děti? Manžel

Zeptejte se kteréhokoli rodiče a on vám řekne, že jeho malé ratolesti si skutečně vybírají daň v podobě stresu. Koneckonců, jsou drahé, jsou hlučné, a z jakéhokoli důvodu jsou stále špinavé. Nemyslím si, že bych chtěl vědět proč. Mezi výkřiky ve 3 hodiny ráno a zdánlivě nekonečnými výlety na fotbal snadno uvidíte, jak se jakákoli máma nebo táta hroutí pod tlakem stresu.

Děti jsou radost, ale také spousta stresu.

Hladina stresu je průměrně 8,5 z 10

Ale jeden průzkum právě zjistil, co stresuje matky více než jejich děti: Jejich manželé. V současném průzkumu s účastí 7 000 maminek se zjistilo, že průměrná maminka hodnotí svoji hladinu stresu jako 8,5 z 10. A mezi všemi účastnicemi, celkem 46 procent z nich zjistilo, že jejich manželé jim ve skutečnosti způsobili více stresu než jejich děti.

Žena- manželka mnohdy zuří. Ničí ji tisíc drobností, které kazí pohodové manželství.

Malé stresory aneb stokrát nic umořilo osla

Kromě toho 75 procent dotazovaných rodiček uvádí rodičovství jako mimořádný stres rodičovství a také dodává, že vykonává většinu domácích prací. Nic takového jako hromada nádobí, která je tři dny ve dřezu, by ale nemělo vytvořit spor mezi mámou a tátou. Nicméně podle univerzity v Padově ale mohou tyto malé stresory, současně s pocitem vyčerpanosti opravdu změnit manželství.

Univerzitní výzkum tvrdí, že manželé se ztrátou své manželky vyrovnávají hůře než naopak.

Manželé ztrátu nesou hůře

Další zajímavé a šokující zjištění provedené na téže univerzitě je to, že manželé, kteří ztratí svoji manželku, mentálně upadají mnohem rychleji než ženy, které ztratí svého manžela. Protože když manželé zemřou, už nemají stresové emoce vůči manželovi. A tady to máte, lidi. Další důkaz, že mít manžela a děti je totéž mít děti. Tedy si vlastně odpočinout. Ale to byl jenom žert ?

Zdroje: viralnova.com 

Foto: flickr.com