Jsou obrovské dýně hračky nebo jídlo? Sloni ze ZOO si s nimi před zraky návštěvníků poradili po svém

Obdobně jako si lidé hrají nebo se dokonce uklidňují praskáním bublinkové folie, když jim přijde balíček, užívají si sloni v oregonské ZOO demolování obřích dýní, které křupají a vydávají neskutečné zvuky. Na záběrech natočených v podzimních dnech si tak sloni užívají skákání a kopání do obrovských plodů, nezapomenou ani pravidelně ochutnávat jejich dužninu. Po jejich řádění nezůstane žádná v celku, jejich radost je ale nezměrná. Co víc si mohou jejich ošetřovatelé a návštěvníci zoologické zahrady přát?

Krásné odpoledne s dýněmi

Znáte ten pocit, když si můžete něco křupnout nebo prasknout? Obdobné pocity si dozajista užívá stádo slonů v zoologické zahradě, která se nachází v Portlandu ve státě Oregon. Ve speciálně pro ně upraveném výběhu se nachází celkem pět slonů, kterým ošetřovatelé nachystali na podzimní odpoledne parádní zábavu i svačinku v jednom. Odpoledni však předcházela velká příprava zahrnující shromáždění těch největších dýní, které se v celém státě vypěstovaly. A jsou to kousky opravdu gigantických rozměrů, které člověk nemá šanci ani uzvednout. Pro slona je to však hračka.

S lehkostí sobě vlastní

Video zveřejněné přímo Zoologickou zahradou v Oregonu zachycuje moment, kdy je stádo vpuštěno v rámci svého výběhu do části, kde jsou navezené obří dýně. V tu chvíli začnou sloni radostně plody demolovat a s lehkostí sobě vlastní je rozkopávat, očichávat a následně také konzumovat, protože se jedná o delikátní odpolední svačinku. Záběry zahrnují i pověstné křupání a praskání, jak sloni dýně likvidují i smích návštěvníků, kdy sloni uklouznou a do obřích dýní padají.

„Země slonů“ v oregonské ZOO

V této oregonské ZOO vybudovali pavilon pojmenovaný „Země slonů“ v roce 2015 a od té doby patří mezi návštěvníky k nejvyhledávanějším. Ve výbězích žijí asijští sloni, kteří vynikají sociálními dovednostmi. K dispozici jsou jim tři oddělené venkovní výběhy a jeden vnitřní prostor. Právě v něm se nachází největší vnitřní výběh pro slony na světě, kde jsou celoroční koupaliště a teplota je udržována na příjemných 21 °C, a to i v době, kdy je venku sníh.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Metro UK