Kvalitní treková obuv vám zajistí kvalitní zážitky z vašeho výletu

Chystáte se na pěší túru? První, na co byste se měli zaměřit, je kvalitní obuv. Od té se totiž všechno odvíjí. V momentě, kdy vás začne bolet noha nebo třeba tlačit palec, bude veškeré kouzlo z výletu pryč a vy se nebudete soustředit na krásy okolní přírody, ale pouze na své nohy. Proto je tak důležité vybrat opravdu dobře padnoucí trekovou obuv.

Kožená obuv je top

Při každém výšlapu by měla být vaše noha ve stabilní poloze a mít obuv, která jí poskytne dostatečnou oporu. A tu vám poskytne pouze celokožená treková obuv. Dokáže se totiž přizpůsobit vaší noze a je velmi odolná. To znamená, že máte před sebou ještě spoustu túr, a ještě více odšlapaných kilometrů, než své boty budete muset vyměnit. Má také spoustu bezpečnostních prvků, jako je například tužinka na prsty, ochrana proti vysokým i nízkým teplotám a odolnost vůči propíchnutí.

Do hor jen s kvalitní podrážkou

Pokud vás láká zdravotní procházka, měli byste vždy dbát na to, aby vaše nohy byly obuty v kvalitní obuvi, což prospívá vašemu celkovému zdraví. Nicméně do náročnějších terénů se zaměřte i na kvalitu podrážky. Ta by měla být dostatečně pevná a neměly by vás tak ohrozit kameny či různé nerovnosti na cestách. Za to vám potom večer doma vaše chodidla opravdu poděkují. Při výběru trekové obuvi byste se neměli řídit jejím vzhledem nebo cenou, ale vždy vlastnostmi, které nabízí. Mějte na paměti, že hory nejsou přehlídkové molo, ale divoká příroda.

Než vyrazíte

Nezapomeňte své nové boty otestovat před tím, než se na výšlap vydáte. Je potřeba, abyste měli dostatek prostoru pro své prsty, aby vás boty nikde netlačily, či naopak aby vám nebyly někde volné. Udělejte si procházku alespoň okolo bloku, abyste si udělali představu, jak se vám v nových botách půjde.

A už si jenom užívejte výšlapu a kochejte se okolními krásami bez bolesti nohou.

Zdroj obrázku:

Soloviova Liudmyla / Shutterstock.com