Kynologové sestavili seznam aktivit, které byste nikdy neměli dělat se svým psem

Pokud máte doma pejska, tak určitě víte, jaké zvláštní pouto je mezi vámi a vaším čtyřnohým kamarádem. Váš pes pro vás žije a klidně by pro vás i zemřel. Je proto důležité s ním zacházet správně a tak, abyste mu neubližovali. Máme pro vás pět věcí, které byste měli mít na paměti a svému psovi je raději nedělat. Určitě tak bude mnohem šťastnější.

Nenechávejte ho samotného v autě

Uzavřená schránka auta je pro vašeho psa neproniknutelným vězením. Navíc, když u něho nejste, pak nejenže je spolu s autem vystaven vysokému riziku krádeže, ale je náchylný také k nebezpečnému přehřátí při vyšších venkovních teplotách. Nebezpečný je ale i opačný extrém, tedy příliš chladné počasí, které také může vašeho psa ohrozit. Proto svého chlupáče raději samotného v autě nenechávejte.

Nepřekrmujte ho

Pamlsky a nejrůznější dobroty jsou pro vašeho psa skvělou odměnou za dobré chování, nicméně překrmování, zejména to dlouhodobé, mu rozhodně nesvědčí a může mu způsobit zdravotní potíže. Proto ve svém a hlavně v jeho zájmu byste měli dbát o to, aby si váš pejsek udržel zdravou váhu.

Nezapomínejte na jeho zuby

Stejně jako zdraví vašeho chrupu, i zuby zvířecího miláčka jsou důležitou součástí jeho zdraví a měli byste se o ně starat. Neléčené infekce zubů a dásní totiž mohou způsobit na jeho zdraví nepříjemnou paseku a vy pak vynaložíte velkou spoustu času a peněz na to, abyste vše spolu s veterinářem napravili.

Pozor na špatné obojky

Každé psí plemeno má své specifické potřeby ohledně používaných obojků. Někteří psi potřebují takový, který dobře padne kolem krku, zatímco jiné potřebují postroj. Zeptejte se proto svého veterináře na podrobnosti a výběr typu a zejména správné velikosti nepodceňujte.

Některé lidské jídlo je pro psy nebezpečné

Žebrající psí oči jsou tak neodolatelné, že čas od času každý upustí nějaké to sousto ze svého talíře pro čtyřnohého kamaráda. Na to ale dejte pozor, ne všechno lidské jídlo je totiž bezpečné i pro vašeho psa. Dobrým příkladem je třeba čokoláda, která je pro pejsky přímo toxická. Než se tedy příště se psím kamarádem podělíte o své jídlo, raději si zjistěte, zda je pro něj opravdu neškodné.

Obrázky: Pixabay