Nešahejte hned po léku. Zázračná ovocno zeleninová šťáva, která rychle ulevuje od bolesti kloubů a zad

Bolesti zad nebo kloubů jsou častým problémem mnoha lidí po celém světě. Díky sedavému zaměstnání a nedostatku pohybu vše jen zhoršujeme. Výzkumy ukázaly, že chronická bolest, často ve formě fibromalgie, může být způsobena centrální senzibilizací. Ta nastává, když se neurony v míše senzibilují zánětem nebo poškozením buněk. Některé chemikálie v potravinách přitom aktivují neurotransmitery, které zvyšují citlivost a tím pádem i bolest.

Jídelníček je důležitým faktorem pro vaše zdraví v obecné rovině

Chcete-li být zdraví a bez potíží, musíte myslet na to, co si dáváte do těla. To jistě není žádným překvapením. Lidé o tom sice ví, ale většina z nás se tím neřídí. Fast food, predvařené potraviny a hodně tučná nebo sladká jídla rozhodně nejsou dobré. Mnoho z nás je přitom konzumuje pravidelně a na druhou stranu vynecháváme mnoho potravin, které se zdravím mohou hodně pomoci, a to především čerstvé ovoce a zeleninu. Složení jídelníčku, pravidelný pohyb a kvalitní spánek jsou tři faktory, na které musíte neustále myslet, jinak se nebudete nikdy cítit skutečně dobře.

Jakou stravu doporučují odborníci?

Jedinci, kteří žijí s chronickou bolestí zad a kloubů, by měli omezit cukr, protože může zhoršit bolest. Důležitá je konzumace čerstvých potravin bez konzervantů a přísad. Vyhýbat byste se naopak měli kofeinu, smaženému jídlu, pasterizovanému mléku, sacharidům a obecně nezdravému jídlu. Budete překvapeni, ale v nočních hodinách byste neměli jíst zeleninu.

Zdravý nápoj, který posílí zdraví a zbaví vás bolesti

Dnes se podíváme na velmi jednoduchý a rychlý recept na lahodný nápoj, díky kterému posílíte své tělo a odstraníte ze svého života bolest. Budete přitom potřebovat pouze 4 běžné ingredience, které můžete kdykoli koupit v obchodě s potravinami. Suroviny musíte jen očistit, nakrájet, vložit do odšťavňovače a užít si chutný nápoj. Vidíte, že je to velmi jednoduché a výsledek je příjemně sladký. Co budete potřebovat na výrobu tohoto jedinečného nápoje:

  • ½ šálku ananasu
  • 4 stonky řapíkatého celeru
  • 1 citron
  • 8 mrkví

Proč zrovna tyto ingredience?

Odpověď je velmi jednoduchá. Začněme u ananasu. Ananas obsahuje bromelain, což je přírodní protizánětlivá látka. Většina bromelainu v ananasu se nachází v jádru a stonku, takže odšťavnění tuhého jádra je úžasným způsobem, jak dostat do svého těla maximum této sloučeniny. Řapíkatý celer je plný antioxidantů, vitamínu C a flavonoidů. Díky tomu pomáhá chránit tělo před oxidačním poškozením buněk, cév i orgánů. Obsahuje také beta-karoten, mangan a fytonutrienty, které mají protizánětlivé vlastnosti.

Citron netřeba obhajovat

Je bohatý na vitamín C, který pomáhá budovat cévy, šlachy, vazy a kosti. Citrusy jsou také dobrým zdrojem antioxidantů, které pomáhají během zánětu. Nakonec se podíváme na mrkev. Mrkev, dýně a sladké brambory jsou bohaté na vitamín A a beta-karoten, které pomáhají proti zánětům. Můžete s její pomocí proto efektivně doplnit léčbu proti zánětu, který vám řádí v těle. Díky těmto čtyřem složkám se zbavíte bolesti, posílíte imunitní systém a budete se cítit skvěle.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Everydayhealth.com, Livelovefruit.com