Léty ověřené babské postupy na léčbu infekce močových cest

Infekce močových cest jsou velice nepříjemné a bohužel nejsou nijak vzácné. Nejčastější příčinou infekce bývají bakterie Escherichia coli, známé pod zkráceným názvem E. coli, které se vyskytují ve střevní mikroflóře.

Pokud jde o rizikové faktory vzniku infekce močových cest, patří mezi ně zejména:

  • Snížená imunita
  • Sexuální aktivita
  • Menopauza
  • Některé druhy antikoncepce

Pokud při výskytu obtíží vyhledáte lékaře, s největší pravděpodobností vám předepíše antibiotika, která jsou v boji proti této infekci sice účinná, ale na druhou stranu také zatěžují lidský organismus. Než se tedy k lékaři případně vydáte, můžete vyzkoušet některý z níže uvedených způsobů domácí léčby, které rovněž mají své výsledky.

Udržování těla v čistotě a také v suchu

Abyste zabránili rozvoji infekce močových cest, je důležité mít nejen čisté, ale také suché oblečení, protože vlhké prostředí je pro bakterie živnou půdou. Dbejte na volné prádlo, ideálně bavlněné, a vyhněte se na čas těsným svrškům, jak jsou například džíny. Rovněž některé materiály byste alespoň do vyléčení neměli nosit, protože jim chybí prodyšnost, například nylon.

Dostatečný příjem tekutin

Základem úspěšného boje s infekcí je vysoká hydratace, protože dostatek tekutin v těle pomáhá udržovat celkovou rovnováhu a vyplavovat škodlivé látky. Pokud jde o nápoje, základem by vždy měla být čerstvá, ideálně neperlivá voda. Jak ukazují výsledky odborných studií, chronicky nízký pitný režim může působit jako rizikový faktor při progresi infekce močových cest.

Pravidelný příjem vitamínu C

Vitamin C má řadu pozoruhodných účinků na lidské zdraví zejména co se týče nachlazení. Tím však působnost tohoto vitaminu zdaleka nekončí. Jak ukázala odborná studie z roku 2007, již denní dávka 100 mg může pomoct v boji proti infekci močových cest, protože tento vitamin zvyšuje kyselost moči, čímž se snižuje růst bakterií E. coli.

Konzumace probiotik

Probiotika pomáhají k rychlé obnově zdraví močových cest, protože díky nim dochází zejména k tolik potřebnému posílení imunitního systému. Probiotika najdete v různých potravinách, například v zelí, kefíru, jogurtu a podobně.

Obrázky: Pixabay