8letý chlapec navštívil nemocnici celkem 323x. Matka všechny přesvědčila, že je syn nemocný. Případ skončil u soudu

Lidé se posílají do vězení za ledacos, ale tento případ je skutečnou raritou. Matka 3 dětí byla odsouzena k odnětí svobody za to, že často vodila svého malého syna k lékařům a přesvědčila je, že trpí řadou nemocí.

Stovky návštěv u lékařů a několik operací

Teprve 8letý chlapec za svůj krátký život stačil navštívit nemocnici celkem 323x. K tomu podstoupil už 13 operací. Někdo není operován za celý svůj život, k lékařům chodí pouze na preventivní prohlídky a kolem nemocnice může několik let jen procházet, než bude nutné ji navštívit jako pacient. To však tento chlape říct nemůže. Má s nemocnicemi zkušeností až dost. Proč to všechno?

Rakovina, genetické abnormality a jiné poruchy

Matka všechny přesvědčila, že její syn má rakovinu, trpí genetickými abnormalitami a k tomu se přidalo mnoho dalších nemocí. Požádala tedy lékaře, aby se o jejího syna náležitě postarali, chtěla, aby byl živen sondou, upoután na invalidní vozík a podnikla spoustu dalších kroků k jeho „vyléčení“.

Matka zorganizovala veřejnou sbírku

Dokonce zorganizovala veřejnou sbírku pro svého „těžce nemocného“ syna. Zřejmě se těmito dary sama živila. Kvůli péči o syna totiž nemohla docházet do práce. Chlapcův otec ženu dokonce žaloval, ale soud byl na straně matky. Časem se ukázalo, že chlapec je naprosto zdravý. Všechny operace se nakonec ukázaly jako zcela zbytečné.

Byly osloveny i další kliniky, kde zdravotnický personál potvrdil, že přestal poskytovat pomoc, protože ji dítě nepotřebovalo. Nyní je matka ve vězení a syn zůstal s otcem, který ho učí, jak žít plnohodnotný zdravý život.

Úvodní obrázek: Seattle Municipal Archives/Creative Commons/Attribution 2.0, Zdroj: Dailymail.co.uk