Menopauza=nepříjmené období každé ženy, znáte však příznaky premenopauzy?

Nejsou to jen návaly horka a nepravidelné menstruační cykly, které signalizují, že tiše přecházíte do menopauzy, existují však i jiné příznaky o kterých jste možná do teď nevěděly, ale určitě měly věnovat pozornost.

Chloupky na tváři

Zatímco vlasy na hlavě řídnou, mohou se objevit nové, nechtěné chloupky na bradě nebo tváři. Dochází k tomu kvůli změny poměru androgenu k hladině estrogenu v těle.  Hladina androgenu i hladina estrogenu během menopauzy klesá, avšak každá v jiných dávkách. Androgen klesá postupně, zatímco ubýtek estrogenu je rychlejší.

Tělesný zápach

Pokles hladiny estrogenu v těle způsobuje, že hypotalamová žláza se domnívá, že se tělo přehřívá. Obranná funkce těla na přehřívání je větší produkce potu a s tím spojeným zápachem.

Časté močení

Oslabené svaly pánevního dna, často v důsledku porodu spojené s tenkou uretrální podšívkou kvůli nižším hladinám estrogenů, způsobují stresovou močovou inkontinenci.

Zapomětlivost

Hormonální změny během perimenopauzy mohou způsobit stres a způsobit spánkové problémy. To může vést ke ztrátě koncentrace a vetší zapomětlivosti.

Nové alergie

Naše hormony a náš imunitní systém pracují ve vzájemném souznění. Ženy, které přecházejí menopauzou, jsou více náchylné k alergickým reakcím na jejich současné alergie, nebo mohou vzniknou zcela nové . To je způsobeno oslabeným imunitním systémem v důsledku  přirozené fluktuaci hormonů.

Nespavost

Progesteron je uklidňující hormon, takže když jeho hladina v těle klesá, způsobuje pocit úzkosti, které mohou způsobovat nespavost.

Zhoršení zraku

Hormony regulují různé funkce těla, mohou také ovlivnit vaše oči. Snížení hladiny hormonů u žen během perimenopauzy může způsobit zhoršení zraku.

zdroj: brightside.me