Dechberoucí podívaná pro milovníky přírody. Nechte se unést hudbou motýlích křídel

Vzpomeňte si, kdy jste naposledy viděli motýla. Pamatujete si zvuk jeho křídel? Už jste se někdy zastavili a zaposlouchali se do zvuku mávání motýlích křídel? Asi ne. Ale nebojte se, nejste sami. Je skoro nemožné zaslechnout pohyb křídel jediného motýla, ale pokud jsou jich pohromadě celé miliony, je to jiná situace. V tomto dechberoucím videu, zveřejněném deníkem Jungle Diaries, můžete tento úžasný vjem zažít na vlastní kůži.

Dechberoucí podívaná pro milovníky přírody

Motýl monarch je známý po celé Severní Americe. Tohoto stěhovavého motýla je možné spatřit v zahradách a lesích od Kanady až po Jižní Ameriku. V USA jej nejčastěji uvidíte během jara a léta. Ale kam mizí na podzim? Motýli monarchové migrují na zimu na jih. Mexiko je oblíbeným místem, kde tráví zimní měsíce. Zejména oblíbená je Biosférická rezervace Monarch Butterfly, což je chráněná zalesněná oblast, kde se tento krásný hmyz shromažďuje.

Za motýly vyrazte do Mexika

Rezervace se nachází asi čtyři hodiny jízdy západně od Mexico City. To je místo, kde byste během zimních měsíců našli miliony motýlů monarchů. Můžete zde zažít podívanou, která se nepodobá žádné jiné na Zemi. Zpočátku divák vidí poměrně dost motýlů poletujících na obloze a některé seící na rostlinách a stromech. Už to samo o sobě je úžasný zážitek pro průměrného milovníka motýlů, ale to, co přijde dál, ohromí i toho největšího znalce přírody.

Nechte se unést hudbou motýlích křídel

Kmeny stromů lemují desítky tisíc motýlů. Tolik, že ani není vidět jejich kůra. Drží se větví a vytvářejí závěsy visící dolů. Jakmile se ráno slunce objeví na obloze a motýly zahřeje, ti se vydávají vstříc novému dni, aby hodovali a pářili se. Když tyto ‘vodopády’ motýlů odlétají ze stromů, můžete slyšet naprosto neuvěřitelný zvuk motýlích křídel. A pokud nemáte zrovna cestu do Mexika, můžete to prožít díky tomuto úžasnému videu.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: The Jungle Diaries