Není migréna jako migréna. Poznejte nejčastější typy bolesti hlavy a naučte se je eliminovat

Symptomy nemocí jsou způsobem, jakým nám naše tělo říká, že něco není v pořádku. Všichni jsme někdy zažili bolest hlavy. Cítíte tlak, pulzování a stáváte se citlivými na světlo a zvuk. Různé typy bolestí hlavy mají různé příčiny. Vědět, co způsobuje vaši bolest, vám může pomoci ji efektivně léčit. Pokud se vám podaří spouštěčům předejít třeba jednoduchými změnami ve stravě nebo životním stylu, vyhnete se řadě nepříjemností.

Sinusová bolest hlavy

Infekce dutin způsobuje tlak, který může být bolestivý. Bolest hlavy z infekce dutin můžete obvykle cítit na čele, kolem očí a ve tvářích. Sinusové bolesti hlavy se během dne typicky zhoršují. Pokud pravidelně trpíte těmito bolestmi hlavy, poraďte se se svým lékařem, abyste se ujistili, že nejde o větší problém, jako je vychýlená nosní přepážka. Pomoci vám může také vhodný nosní krém k léčbě potíží uvnitř cest dýchacích.

Alergická bolest hlavy

Alergie jsou jedním z nejčastějších zdrojů bolestí hlavy, protože mohou způsobit ucpání dutin a tlak v hlavě. Bolest hlavy způsobená alergiemi je obvykle doprovázena slzením a svěděním očí. Bolest je často cítit po celé hlavě a obličeji. Vyplatí se zjistit příčinu alergických reakcí a vyhnout se spouštěčům.

Kofeinová abstinenční bolest hlavy

Pokud se spoléháte na kávu nebo energetické nápoje, které vám pomohou přes den držet pozornost, pravděpodobně jste zažili bolest hlavy, právě proto, že vám tento kofeinový nápoj chybí. Bolest hlavy může často doprovázet nedostatek kofeinu. Tento typ bolesti hlavy je způsoben rozšiřováním krevních cév, které byly dříve staženy kofeinem. Nejlepší způsob, jak se těchto bolestí hlavy zbavit, je omezit příjem kofeinu.

Bolest hlavy z úzkosti

Pokud se pravidelně cítíte ve stresu, možná jste zažili úzkostnou bolest hlavy. Tento typ bolesti hlavy způsobuje bolest na čele často ve formě koncentrovaného prstence. Obvykle přichází v období stresu a úzkosti. Nejlepší způsob, jak se vyhnout úzkostné bolesti hlavy, je najít způsob, jak zvládnout úroveň stresu. Důležité je také dbát na to, abyste měli dostatek spánku.

Tenzní bolest hlavy

Tenzní bolesti hlavy jsou nejčastějším typem bolesti hlavy. Jsou cítit ve spáncích, v zadní části hlavy a na krku. Tenzní bolest hlavy může být způsobena napětím svalů a pojivové tkáně na krku a pokožce hlavy. Emoční i fyzický stres může přispět právě k tomuto typu bolesti hlavy. Odpočinek a zvládání stresu jsou nejlepšími způsoby, jak zmírnit bolesti hlavy z napětí.

Migréna

Migréna může trvat 4-72 hodin. Může být extrémně vysilující, způsobit nevolnost, zvracení a citlivost na světlo a zvuk. Mnoho lidí se obrací na léky na zklidnění migrény, ale existuje několik přírodních prostředků, které mohou pomoci. Je známo, že mátový olej, studený obklad a jablečný ocet pomáhají ulevit od bolesti při migréně.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Mayoclinic.org, Webmd.com