Nejen alkohol může být nepřítelem hubnutí. Nápoje, kterým byste se měli během diety vyhnout

Chcete zhubnout, takže sledujete vše, co jíte. To jistě dává smysl, ale stejně tak je důležité, abyste se soustředili i na to, co pijete. U nápojů je ovšem mnohem těžší zjistit, zda jsou zdravé či nikoli. Je snadné poznat, že čokoláda zřejmě obsahuje cukr a pro dietní stravu není to pravé ořechové, ale jablečný džus se například zdá zdravý. Stejně tak ovocné smoothie. V každém případě to tak není a my vám nyní usnadníme práci a prozradíme, jakým nápojům byste se při dietě měli vyhnout.

100% jablečný džus

Jablečný džus ve skutečnosti není zdravý v žádné formě. Může to znít nesmyslně, protože obsahuje jablka a jablka jsou přece zdravá, ovšem vysoké procento koncentrovaného cukru a kalorií v ovocné šťávě veškerý tento dojem kazí a vy můžete naopak přibírat na váze. Ve 100% jablečném džusu jsou samozřejmě vitamíny, ale není jich dost, aby působily proti celkovému obsahu cukru. Množství cukru v jablečném džusu je dokonce srovnatelné s množstvím cukru v plechovce limonády.

Pomerančový džus

Stejný princip jako u jablečného džusu. Kromě toho je v pomerančovém džusu spousta kukuřičného sirupu s vysokým obsahem fruktózy, která se získává z kukuřičného škrobu a je levnější než cukr, proto ji spousta výrobců do potravin ráda přidává. Je také sladší než cukr a rychleji se vstřebává do těla. Výsledkem je, že hladina cukru v krvi může rychle klesnout, proto budete toužit ještě po větším množství cukru.

Smoothie

Smoothie může být velice zdravé, ale většina předem připravených smoothie zakoupených v obchodech není. Což je pro spoustu lidí velkým zklamáním. Nápoj se zdá být zdravý, je v něm ovoce a zelenina, ale také obsahuje hodně cukru. Jeden koktejl může dokonce obsahovat tolik cukru, možná i více, než plechovka limonády. Lisováním ovoce a zeleniny se odstraní většina vlákniny, ne-li všechna. Výsledkem je, že zůstávají zejména jen cukry.

Limonáda

Limonáda by na dnešním seznamu neměla být žádným překvapením. Obsahuje hodně cukru, to všichni víme, ale věděli jste, že průměrná plechovka limonády má v sobě asi 12 čajových lžiček cukru a zhruba tak 130 kalorií? To je dvakrát tolik cukru než v tabulce čokolády. Pokud pijete limonády denně, je velká šance, že se objem vašeho břicha zvětší. Kromě toho tento zvyk může vést i ke zdravotním problémům.

Alkoholické nápoje

“Pivní břicho” nedostalo svou přezdívku pro nic za nic. Pití piva a obecně alkoholických nápojů přispívá k nárůstu hmotnosti. Alkohol také brání schopnosti vašeho těla spalovat tuky. Nápoje také mohou snížit kvalitu vašeho spánku a způsobit hormonální nerovnováhu, což ovlivňuje hlad a pocit sytosti.

Mléčné koktejly

Mluvíme především o těch, které dostanete v rychlých občerstveních, se zmrzlinou a zdobené vším nezdravým. Přijmete tak více než 400 kalorií a 60 gramů cukru.

Kávy s příchutí

Kávu dnes najdete ve všech tvarech a podobách. Například s příchutí karamelu nebo vanilky nebo se zmrzlinou. Vzhledem ke všem sladkým přísadám se nápoje stěží podobají kávě. Nejluxusnější druhy někdy obsahují dokonce 560 kalorií, 14 gramů nasycených tuků a 80 gramů cukru. Popíjením tohoto mixu káv můžete přibrat až půl kila za týden. Pokud si chcete vychutnat kávu, pijte klasickou černou kávu, je to vždy nejzdravější možnost.

Obrázky: Pixabay