Sharon dosáhla v květnu 2014 dostatečného věku, aby mohla odejít do penze a ukončit tak svou kariéru farmaceutky. Rozhodla se, že si splní svůj sen a začne žít zcela jiným způsobem. Pořídila si model přívěsu ve tvaru slzy a v roce 2015 začala žít svůj nový, nomádský životní styl. Pro mnoho lidí jde o styl, který žijí mladí lidé, ale Sharon zjistila, že to pro ni bude mnohem lepší, než jen sedět doma.
Netradiční důchod
Sharon zapřáhla přívěs za svůj 4dveřový Jeep Wrangler a vydala se v něm žít na plný úvazek. Svému příbytku říká „vysoká slza“, protože je na rozdíl od klasických přívěsů stejného tvaru vyšší. Místnost má na stání výšku 170 centimetrů v nejvyšším bodě, což je naprosto perfektní pro její výšku, protože měří 160 cm. Přívěs celkem váží 1670 liber (téměř 760 kg). Nejedná se tedy o nic těžkého a její vůz ho dokáže snadno utáhnout.
Sharon o tomto nákupu uvažovala velmi dlouho. Rozhodně nešlo o impulzivní rozhodnutí. V lednu 2012 se zúčastnila RTR a přemýšlela o vybavení, které se nejlépe hodí pro její dobrodružství. Důchodkyně měla předtím čtyři větší cestovní přívěsy a nebyla si jistá, jestli se chce vrátit k tažnému přívěsu nebo zkusit malé RV nebo dodávku pro svůj další domov na kolech. Nakonec se ovšem rozhodla pro tento malý přívěs a naprosto jí to vyhovuje.
Proč si zvolila právě tento příbytek?
Sharon se nechtěla zbavit svého Jeepu, protože se jí velmi dobře řídil a zamilovala si ho. Jeepy ovšem mají omezenou tažnou kapacitu a ve skutečnosti o nich není známo, že jsou vynikajícími tažnými vozidly, protože je pro tyto účely většina lidí nepoužívá. Sharon se ale rozhodla, že to vyzkouší a zvolila si k tomu jeden z nejlehčích přívěsů, které našla. Právě váha byla velmi důležitá, protože se nechtěla zbavit svého oblíbeného auta.
Později byla Sharon velmi příjemně překvapena, jak dobře Jeep táhl svou slzičku! I když na kopcích trochu zpomaluje, ani by necítila, že tam je, dokud nezkontroluje zpětné zrcátko. Jelikož je to 4dveřový vůz, má velkou zadní část, do které se vejde hodně věcí, které se do samotného přívěsu nenacpe. Pro nomádský životní styl je to ideální varianta, protože má i toaletu a vanu, kterou může používat i ve stoje jako sprchu.
Energie na cestách
Pokud jde o elektřinu, Sharon ji získává hned dvěma způsoby. První je jasný. Jednoduše připojuje přívěs k elektřině, když se zastaví v kempu. A druhým způsobem jsou 135 wattové solární panely. Přestože má její kuchyň sporák se dvěma hořáky i lednici, Sharon ráda vaří venku, protože jí čerstvý vzduch pomáhá vyčistit mysl. Navíc tak zabraňuje tomu, aby její přívěs voněl po jídle, které si právě uvařila. Pachy z vaření nemá Sharon v lásce.
Přívěs je obytný celoročně
Přívěs má velké hledí a spoustu oken, takže přirozené světlo rozhodně není problém. Během chladnějších nocí se Sharon udržuje v teple zapínáním chladiče, který vydává teplo ventilačními otvory. Má také propanový ohřívač, který se zahřeje asi za 2 až 3 minuty. V teplejších dnech používá klimatizační jednotk v přívěsu zabudovanou. Okna i dveře mají síťku, která ji chrání před hmyzem. Tento malý příbytek má tedy vše, co si jeden člověk může jen přát. A díky tomu, že cestuje sama, tak nemusí řešit ponorkový syndrom a nedostatek místa, je soběstačná a svoboná.
Úvodní obrázek: Pixabay, Zdroj: Homehacks.co