Manželé adoptovali tři postarší pejsky. Aby jim usnadnili život, vyrobili jim důmyslný mechanismus

Jistě už jste četli a slyšeli mnoho příběhů o tom, jak se majitelé domácích mazlíčků snaží, aby se jim žilo skutečně pohodlně. Dnes se podíváme na příběh mladého páru a jejich třech starších mopslíků. Když si Sonya Karimi z New Orleans v Louisianě adoptovala mopslíky George (13), Bodhi (10) a bostonského teriéra Sama (10), všimla si, že kvůli problémům s mobilitou mají velké potíže vyjít po schodech nahoru, což je velmi omezuje.

Co s tím mohla udělat?

Ze všech tří pejsků nejvíce bojoval Bodhi kvůli roztrhanému kolennímu vazu. 31Letá Sonya chtěla, aby se mohli všichni tři mazlíčkové volně pohybovat po domě a dostat se do druhého patra kdykoliv se jim zachce. Rozhodla se proto, že jim postaví psí schodišťový výtah. Mohlo by se to zdát jako šílený nápad, ale pokud máte domácího mazlíčka, tak to zajisté chápete, protože i vy jistě chcete pro své chlupaté přátele jen to nejlepší.

Psí výtah je vyrobený ze dřeva a během chvilky dostane psy nahoru a naopak. S pomocí svého přítele Zacha Grate a jeho rodičů, dokončila Sonya tento velký DIY projekt za pouhé tři měsíce. Nyní víme, proč se tato žena a její přítel rozhodli pro stavbu psího výtahu.

Na jakém principu výtah funguje?

Konstrukce využívá motor určený pro automobil, takže může přepravovat více než jednoho psa najednou. Jeho vedení je úhledně zastrčené pod schody, a proto pohon nikde nepřekáží. Stisknutím tlačítka vyveze psy do druhého patra a zpět dolů. Dřevěný vozík se pohybuje pomalu, aby psi mohli během jízdy zůstat v klidu a nebáli se. To je geniální, protože rychlá jízda by pro takto staré psy rozhodně nebyla nic příjemného a mohla by je hodně stresovat.

Sonya a Zach zjistili, že Bodhi měl roztrhané kolenní vazy hned poté, co ho adoptovali. Chirurgický zákrok je stál asi 65 000 korun a přitom si nebyli jisti, jestli pes vůbec přežije anestezii. Sonya je pracovní terapeutka, která často pracuje se staršími lidmi a viděla, jak užitečné jsou schodišťové výtahy pro lidi, kteří mají problémy s mobilitou. Z toho důvodu vytvořila stejný nástroj také pro své pejsky, kteří jsou také pokročilého věku a mají potíže s pohybem.

Za nápadem stály zkušenosti z práce i díra na trhu

„Skutečně mu vadilo, když kráčel po schodech nahoru a dolů. V minulosti jsem pracovala s geriatrickými pacienty a mám geriatrické psy, takže jsem si myslela, že musí existovat nějaký způsob, jak jim usnadnit přístup nahoru,“ řekla Sonya o tom, jak přišla s tímto jedinečným nápadem.

Světový trh s produkty pro domácí mazlíčky je obrovský, majitelé jsou ochotní zaplatit nemalé peníze i za speciality, která zvířata vyžadují, ale domácí výtah pro staré či nemocné psy Sonya na trhu neobjevila. „Takže jsem si myslela, že bychom mohli sami vytvořit něco, co by naši psi mohli používat,“ řekla. A rozhodně to byl velmi chytrý a šikovný nápad.

Psi si zvykli neuvěřitelně rychle

Sonya a Zach si mysleli, že budou muset vycvičit psy, aby používali tuto schodišťovou lanovku, ale nakonec k tomu vůbec nedošlo. Starší psi se do toho pustili, jako by tu mašinu znali již léta. „Dva starší mopslíci to obzvláště milují. Nepoužívají schody, jen sedí a čekají, dokud není jízda připravena a je to velmi roztomilé,“ řekla Sonya. Dokonce i jejich čtyřleté štěně Emery ráda jezdí tímto speciálním výtahem.

Úvodní obrázek: Pixabay, Zdroj: Mypositiveoutlooks.com