Porozumění vašeho těla je klíčové pro úspěšné nakupování. Dámy, takto byste se měly oblékat podle typu svého těla

Každá žena jde občas nakupovat a uvidí oblečení, do kterého se na první pohled zamiluje. Už si představuje, kam ho bude nosit a s čím ho zkombinovat. Jakmile si ale halenku, kalhoty nebo šaty vyzkouší, velmi rychle zjistí, že na ní vypadá konkrétní model příšerně. Tuto situaci zná asi každá žena a je to zcela přirozené, protože každé šaty se nehodí pro všechny typy postavy. Vždy si musíte vybírat takové, které se dokonale hodí pro vaši postavu. Jedině tak vám bude oblečení sedět, budete se v něm cítit skvěle a vypadat ještě lépe.

Poznejte sama sebe

V první řadě musíte poznat svůj tělesný typ, abyste věděli, na co se soustředit. Porozumění vašeho těla je klíčové pro úspěšné nakupování. Celá myšlenka je zajistit, aby oblečení, které si zvolíte, sedělo proporčně a  pozdvihlo váš styl a celkový vzhled. Musíte myslet na to, zda jste vysoká, malá, štíhlá nebo máte křivky. Zároveň je důležité se podívat na jednotlivé části těla, zejména na ramena, prsa, pas, boky atd. Jedině tak zjistíte, jaký typ vám odpovídá. Dnes se podíváme na každý z nich.

Jablko

Horní část těla je obvykle větší než spodní. Tento tvar se také vyznačuje širokými rameny a většími ňadry. Břicho je největší částí těla s minimálně znatelným pasem, protože většina váhy se soustředí na boky. Vaším cílem bude odvést pozornost od této části těla a soustředit se na své přednosti. Pochlubit se můžete nohama nebo nosit vršky s výstřihem do V nebo hlubokým výstřihem, který vytvoří iluzi prodlouženého trupu a zvýrazní vaše ňadra.

Co byste měly nosit? Ideální jsou šaty s potiskem, vzorovaná saka, splývavé topy, monochromatický vzhled, tmavá barva a dlouhé nebo ¾ šaty bez rukávů. Abyste vytvořili rovnováhu, měli byste nosit kousky, které vám rozšíří zadek a zvolit správnou velikost podprsenky, protože máte pravděpodobně větší hrudní kost a široká ramena. Na druhou stranu byste se měly vyhnout šatům, které obepínají postavu, úzkým džínům nebo přiléhavým topům.

Přesýpací hodiny

Tento tvar je ideální pro většinu a mnoho žen po něm touží. Jedná se o nejvyváženější tvar těla. Jeho rysy jsou dobré proporce mezi horní a spodní částí a dobře viditelný pas. Pokud tento typ postavy máte, měly byste se s ní vždy chlubit a soustředit se na její pozitiva. Z tohoto důvodu byste měly nosit oblečení, které bude stejně dobře vyvážené jako vaše tělo. Šaty by měly zvýraznit křivky, po kterých tolik žen touží.

Ideální volbou jsou šaty s výstřihem do V, hlubokým nebo srdíčkovým výstřihem. Stejně dobře vám poslouží pásek do pasu nebo pod pupek, který nádherně zvýrazní váš pas. Z tohoto důvodu pro vás budou nejlepší šaty i trička, která budou přiléhat k tělu a zvýrazní vaše nádherné křivky. Naopak byste se měly vyhnout volným horním nebo spodním dílům nebo oběma. To zcela zakryje to, co je na vás krásné a budete vypadat mnohem mohutnější, než ve skutečnosti jste. To je velká škoda, protože máte jedinečný typ těla, který stojí za to ukázat světu.

Hruška

V tomto případě je výrazný hlavně spodní část těla. Hýždě a stehna jsou větší než horší část těla. Typickou postavu hrušky má například Kim Kardashian nebo Rihanna. Tento vzhled můžete získat přirozeně nebo správným cvičením, díky kterému se zvětší vaše spodní část. Velkou výhodou je, že můžete snadno vytvořit iluzi přesýpacích hodin, když zvolíte správné oblečení. Boky jsou široké a ramena úzká. Musíte si proto obléknout oblečení, které zvýrazní horní část těla.

Nejlepšími kousky, které můžete přidat do svého šatníku, jsou crop topy, výstřihy do V nebo úzké džíny s volnými topy, které mohou snadno vytvořit vzhled přesýpacích hodin. Vzorovaný nebo nařasený top zvýrazní horní část vašeho těla a budete vypadat naprosto úžasně. Rozhodně si nikdy nekupujte volné kalhoty nebo sukně. Stejně tak by se u vás neměly objevit úzké topy, které zvýrazní úzký vršek a fakt, že nemáte velká ňadra oproti hýždím a stehnům.

Obdélník

Tento typ postavy je velmi dobře vyvážený od ramen až dolů k bokům. Ženy s tímto typem postavy nemají žádné křivky, viditelný pas, ani větší prsa. Pokud máte tento typ těla, měly byste se zaměřit na ruce a nohy, které jsou vaším pozitivem. Ať si obléknete cokoli, nezapomeňte se pochlubit svými končetinami. Nezapomínejte na kousky bez ramínek a rukávů. Peleríny, blejzry a dlouhé bundy na vás budou vypadat skvěle. Na druhou stranu šaty, které zakryjí celé vaše tělo, nejsou vůbec ideální.

Obrácený trojúhelník

Tento typ postavy je velmi sportovní. Ve srovnání s boky jsou rameny širší. Z tohoto důvodu byste se měly soustředit na optické rozšíření boků. Slušet vám bude oblečení ve tvaru A a džíny rovného střihu. Mezi ideální kousky pro váš šatník patří tužková sukně a úzké džíny, které by neměly chybět. Snažte se vyhnout vrstvení v horní části těla, jinak bude horní část vypadat mohutnější a nohy budou stále úzké. Až budete vybírat sukně nebo šaty, vsaďte na volány, vzory a vrstvy.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Novice2star.com