Osvědčené babské metody na odstranění skvrn od červeného vína

Skvrny od červeného vína jsou jedny z těch, které obyčejným vypráním pračce neodstraníte. Ba naopak, možná je ještě více do látky zaperete a jejich odstranění si tak učiníte ještě těžší, než musí být. Tyto skvrny vzniknou jedna dvě – nešťastný pohyb, někdo do vás drcnul nebo se prostě proti vám spikly všechny kosmické síly a víno vylily ony.

Ať už je to jakkoliv, pokud už nějakou tu skvrnu na gauči, křesle, koberci nebo dokonce oblečení přece jen objevíte, není třeba se hned rozčilovat a rozrušovat. Pomocí těchto dvou metod odstraníte čerstvé i zaschlé skvrny od vína jedna báseň.

Čerstvá skvrna

Čerstvé skvrny se čistí mnohem jednodušeji než skvrny zaschlé. Stačí vám jen čistá perlivá voda. Na mokrou skvrnu lijte perlivou vodu, dokud ze skvrny nezbude jen okraj nebo dokonce úplně nezmizí. Poté jen zašpiněné oblečení či ubrus vyperte a vše bude jako nové!

Zaschlá skvrna

Skvrny jste si všimli až když už byla úplně zaschlá a teď nevíte co s ní? Dnes vám poradíme, jak na její odstranění. Budete potřebovat:

  • Citrónovou šťávu
  • Pár kapek tekutého mýdla

Na zaschlou skvrnu nejprve nakapejte citrónovou šťávu a pořádně ji vetřete do látky. Poté nakapejte několik kapek tekutého mýdla na takto ošetřenou skvrnu, nechte 10-15 minut působit a řádně vydrhněte kartáčem. Pokud skvrna nezmizí, postup opakujte.

Další způsoby, jak odstranit červené víno

Mezi další způsoby, jak můžete odstranit skvrny od červeného vína, patří i mocná kombinace octa a jedlé sody. Skvrnu polijte octem a následně ji zasypte souvislou vrstvou jedlé sody. Nechte zaschnout a poté vysajte. Pokud skvrna nezmizela, postup opakujte, dokud nezmizí.

Ať už jste tedy ke skvrně od vína přišli jakkoliv, náhodou, nehodou nebo vlastně ani nevíte jak, s těmito přísadami ji vždy odstraníte na 100 % a vaše oblečení, gauč, křeslo a koberec budou opět zářit čistotou.

Obrázky: Pixabay