Osvědčené způsoby, které vám pomohou odhlenit a vyčistit plíce

Kuřáci a lidé vystaveni smogu, prašnému či jinak znečištěnému ovzduší, mívají potíže se zahleněním a zhoršenou průchodností plicních cest. To způsobuje vytrvalý kašel, tlak na hrudi a potíže s dýcháním, což jsou potíže, které velmi znepříjemňují život. Ve skutečnosti však existují způsoby, jak můžete své plíce vyčistit a těchto obtíží se rychle a efektivně zbavit. Bude vám k tomu stačit jen pár volně dostupných rostlinných produktů. Přinášíme vám několik osvědčených receptů, které vám mohou doslova změnit život.

Pikantní výluh z kurkumy

Látka kurkumin, která dává oddenku rostliny kurkumy jeho specifickou sytě oranžovou barvu, je velmi účinným přírodním antiseptikem, které velmi dobře zklidňuje infekce a podráždění tkání a také léčí (mimo jiné) bolesti v krku.

Vezměte 1 lžičku kurkumového prášku a rozpusťte ji ve sklenici teplé vody. Přidejte špetku pepře, půl lžičky soli a kapku olivového oleje, zamíchejte a pijte 3 až 4krát denně. (Pozor, bez pepře a mastných kyselin se účinné látky z kurkumy v těle nevstřebají a preparát by nefungoval!)

Tento nápoj redukuje množství hlenu, který se hromadí v krku a dýchacích cestách.

Tip: Z výše uvedené kombinace surovin a trochy zeleniny si můžete vytvořit jednoduchou a chutnou polévku.

Peprný zázvorový čaj s medem

  • 6 – 7 plátků zázvoru
  • 1 lžička medu
  • 1 lžička černého pepře
  • 2 sklenice vody

Vodu přiveďte k varu a přidejte do ní zázvor s pepřem. Zakryjte pokličkou a vařte 1 minutu. Snižte plamen na minimum a vařte dalších 7 minut. Pak sceďte přes sítko do hrnku, zchlaďte a přidejte med (nemusíte se bát, že by ztratil vitaminy, nikdy med ale nevařte).

Jablečný ocet

Jablečný ocet je oceňovaným léčivým produktem, který má mimo jiné schopnost regulovat pH v těle a zabraňuje tím nadměrnému vylučování hlenu. Stačí rozmíchat jednu lžičku octa ve sklenici vody a tuto směs párkrát denně vypít. Jako bonus také zmírňuje bolesti v krku.

Obrázky: Freepik