Pár zabydlel strážní věž a vytvořil v ní výjimečně bydlení

Stát Oregon na západním pobřeží Spojených států amerických je domovinou národního amerického lesního parku s názvem Umpqua, který obklopuje celou jižní hranici této provincie. Na jedné z četných luk uprostřed těchto lesů se nachází soukromý pozemek partnerů Alana a Dabneyho, kteří se rozhodli uniknout před civilizací a žít svůj život v tomto nádherném koutě přírody. A vytvořili zde něco naprosto úchvatného. Jejich domov není nic jiného, než požárnická strážní věž, z níž mají dokonalý rozhled na zdejší nekonečné zalesněné oblasti.

Namísto srubu postavili požární věž

Alan Colley a Dabney Tomkins si splnili svůj se a přestěhovali se do neobvyklého srubu v rozlehlých lesích. Když si před mnoha lety tito dva muži pořídili pozemek na okraji národního parku, plánovali, že zde postaví klasický srub, v němž by mohli trávit společné víkendy. Věci se ale vyvinuly poněkud jiným směrem a namísto srubu za rozlehlém palouku vylezla vysoká stavba po vzoru požárních strážních věží. A nakonec namísto víkendů pár ve věži tráví většinu svého života.

Na bydlení ve věži mezi lesy oceňují její obyvatelé zejména soukromí, kterého je tady dostatek.

„Probudíte se, když svítí slunce a nikde na polích ani silnicích není ani človíček. Je to velmi zvláštní,“ říká o zdejším bydlení Dabney Tomkins a spolu se svým partnerem neskrývají své pobavení z toho, jak zvláštně se jejich společný osud vyvinul.

„Nikdy jsem si nemyslel, že jako městský homosexuál budu žít v tak extrémně venkovské oblasti, jako je tato,“ směje se Dabney.

„Nedokážeme si představit, že bychom ještě někdy žili tak, jak jsme kdysi žili,“ dodává jeho partner Alan.

Působivý dům doslova na vysoké noze

Dům, který trčí vysoko k nebesům má dvě patra a obehnaný je kolem dokola příjemnou terasou s úchvatným výhledem. Co se týče energií, jsou obyvatelé soběstační, získávají ji z vlastních solárních panelů namontovaných na střeše. Jsou také bezdrátově připojení k internetu. V přízemí domu je nádrž na vodu a solární čerpadlo, které pumpuje vodu vzhůru až do obytné části domu. Vytápění je pak zajištěno propanovým ohřívačem.

V prvním patře je obývací část domu spolu s kuchyní, která je plně vybavená vším, co moderní domácnost ke svému štěstí potřebuje. Druhé patro je zase zařízeno jako krásná ložnice s úchvatným výhledem na les. Přes veškeré luxusní vybavení však jedna zásadní součást domu chybí: toaleta. Tu si proto muži postavili v přilehlých lesích a přišli také s jinou možností, tzv. „čůracím trychtýřem“. Ten je však dimenzovaný výhradně pro muže. I co se týče sprchování, není pro něj v domě vyhrazený prostor, respektive je, ale na balkóně. Voda zde volně prosakuje dřevěnou podlahou dolů. Ve všech ostatních ohledech je dům ale naprosto dokonalý.

Obrázky: Youtube Truly