Začněte konečně milovat své tělo. Pět základních kroků pro dlouhodobě udržitelné hubnutí

Mnoho z nás si přeje shodit pár přebytečných kil. Většinou se bohužel vrátí a můžeme s hubnutím začínat znovu. Přitom stačí, když se budete držet několika osvědčených kroků a soustředíte se na klíčové faktory, které vám budou pravidelně pomáhat s hubnutím a udržením ideální hmotnosti. Co dělat a jakých pravidel se držet?

Jídlo je klíčem k úspěchu

Myslíte si, že stačí zmenšit porce a budete štíhlí? Ani náhodou. Musíte myslet nejen na velikost porce, ale také na její obsah. Jezte zdravě, vynechte syté superpotraviny a začleňte do svého jídelníčku nejrůznější druhy ovoce a zeleniny. Klidně potom můžete jíst i větší porce jídla a zároveň budete nádherně a velmi snadno hubnout. Když budete jíst nezdravé jídlo, ale jen v menším množství, tak vám to pomůže.

Důležitý je také správně fungující trávicí systém

Na tohle většina lidí úplně zapomíná. O bakterie ve svém trávicím traktu se musíte dobře starat. Vyvarujte se alkoholu, smaženým pokrmům a slazeným nápojům. Naopak zařaďte do jídelníčku kefír, kysané zelí nebo tempeh, který pomáhá s trávením. Stejně tak můžete využít sílu probiotik, které zakoupíte v každé lékárně.

Spánek

Nedostatek spánku přímo ovlivňuje vaši náladu, ale také fyzické procesy. Díky tomu ovlivňuje také vaše zdraví a hmotnost. Pokud nespíte dost, hladinu kortizolu ve vašem těle stoupá. To vede k inzulínové rezistenci, která zvyšuje hladinu cukru v krvi. A ta zase vede k vyššímu riziku nadváhy a obezity. Pokud chcete správně spalovat tuky, nastartovat metabolismus a zhubnout, musíte se pořádně vyspat.

Duševní zdraví

Věděli jste, že lidí, kteří trpí depresí, bipolární poruchou nebo úzkostmi mají mnohem vyšší pravděpodobnost, že budou obézní? Ano, duševní zdraví skutečně souvisí se vším, včetně vaší hmotnosti. Můžete přitom udělat pár jednoduchých věcí, které váš život i váhu zlepší. Vyzkoušejte jógu nebo meditaci a choďte každý den ven. Uvidíte, že se budete cítit mnohem lépe a díky tomu budete mnohem lépe vypadat.

Čas na detox

Naše těla se každý den setkávají s obrovským množstvím toxinů. Nachází se ve vodě, jídle i vzduchu, který míří do našich těl. Vědci zjistili, že mnoho toxinů poškozuje přirozené mechanismy spalování hmotnosti vašeho těla. Proto byste si měli pravidelně udělat čas na detox a své tělo pročistit. Začněte tím, že budete pít hodně vody a konzumovat hodně artyčoků, chřestu, avokáda, červené řepy a borůvek.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Scientificamerican.comBodybuilding.com