Ke spokojenosti kupodivu stačí málo. Po čem ženy touží ve vztahu a bez čeho nejsou s partnerem šťastné

Co je receptem na to, aby byla žena ve vztahu šťastná? Co požaduje po svém partnerovi, aby měl vztah šanci přežít? Pro muže bývají ženy někdy záhadné, složité a jejich požadavky nejednoznačné. Většina žen však nevyžaduje drahé dary ani šperky, ale chtějí být jednoduše spokojené. Ke spokojenosti jim kupodivu stačí málo, jsou pro ně důležité především čtyři věci, bez kterých vztah fungovat nemůže. Které to jsou?   

Důvěra za všech okolností

Základem jakéhokoli vztahu, nejen partnerského, ale i obchodního nebo přátelského, je samozřejmě důvěra. Vzájemná důvěra spočívá v možnosti být sám sebou a nestydět se před druhým mluvit otevřeně o svých největších tajemstvích, ale také o nejsilnějších tužbách včetně erotických. S důvěrou souvisí také sebevědomí, protože ve chvíli, kdy se žena nebojí odsouzení ze strany svého partnera, cítí se vyrovnanější a silnější. Tím se může posílit i vzájemný vztah s partnerem.

Podpora v každém okamžiku

Jak se cítí žena, kterou partner podporuje v rodinných záležitostech nebo při výběru povolání? Jednoduše skvěle, protože ví, že se má o koho opřít! Podporující partner navíc zvyšuje své milované sebevědomí, taková žena si může plnit své sny a cíle a je to prospěšné i pro vztah, protože neustrne na slepé koleji. Naopak, silná a podporovaná partnerka bude stejnou mincí oplácet také svému partnerovi, vztah se tak může ještě více prohloubit.

Intimita a plnění sexuálních tužeb

Otevřenost a upřímnost souvisí s důvěrou, týkají se samozřejmě i intimních a sexuálních záležitostí. Nemusí jít vždy jen o pohlavní styk nebo plnění sexuálních fantazií, ale o intimní hrátky spojené s rozhovory. Ženu také potěší, když bude pro partnera žádoucí a obdaruje ji květinami, neočekávaným polibkem na tvář nebo překvapí snídaní do postele. Žena se tak bude cítit žádaná a milovaná, což se projeví i ve vztahu k partnerovi.

Žena potřebuje svého rytíře

Ženy jsou zranitelnými a emocionálními bytostmi, po partnerovi chtějí, aby je tak vnímal a miloval takové, jaké jsou. To znamená je přijmout i se všemi nedostatky a ženskou zranitelností. Každá žena, od těch nejmladších až po ty nejstarší, totiž touží po svém rytíři, který jí bude krýt záda a ochraňovat i ve chvílích, které nejsou příjemné. Společně je ale mohou překonat a jít spolu ve vztahu dál.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Huffpost.com