Šla si lehnout s obyčejným nachlazením. Probudila se za několik dní bez vzpomínek na posledních 20 let

Claire Muffet-Reece z Essexu trápilo nachlazení, klasická rýma a pocit zvýšené teploty, nic hrozného. Její mladší syn byl nemocný, myslela si tedy logicky, že se nakazila od něj. Pár čajů a odpočinek všechno rychle spraví. Za normálních okolností by tomu tak bylo, ale to Claire ještě nevěděla, že jí netrápí pouze obyčejná „rýmička“. Když si šla večer lehnout, netušila, že se probere až za 2 týdny se ztrátou paměti na posledních 20 let jejího života.

Spala nezvykle dlouho

Claire, 43letá novinářka na volné noze a matka 2 dětí, se necítila dobře. Myslela si, že se nakazila od mladšího syna, který zrovna stonal. Šla si tedy brzy lehnout, aby si odpočinula a bylo jí brzy lépe. Druhý den ráno ji její manžel nemohl probudit. „Byla čím dál tím více unavená. Druhý den ráno jsem jí nemohl vůbec vzbudit,“ vypráví Claiřin manžel Scott.

Lékaři ženu uvedli do kómatu

Claire byla rychle převezena do nemocnice, kde prodělala několik záchvatů. Lékaři byli nucenu ženu uvést do umělého spánku kvůli snížení elektrické aktivity mozku. Zdravotníci i rodina doufali, že se její tělo začne brzy zotavovat. Claire se nakonec sama probudila po dlouhých 16 dnech připojená na ventilátoru.

Ztráta vzpomínek na posledních 20 let

Rodina nemohla být šťastnější, že jejich matka žije. Mělo to však háček. Claire byla jiná, než jak ji všichni znali. I když byla při vědomí, nemohla si vzpomenout na základní fakta o svém vlastním životě. Znala tvář svého manžela, ale už si nepamatovala jeho žádost o ruku, svatbu ani narození jejich 2 synů.

Encefalitida ochromila Claiřin mozek

Claire byla diagnostikována encefalitida, zánět mozku, který negativně ovlivnil její paměť. Dokonce prožívala silné halucinace, byla si jistá, že strop nad jejím nemocničním lůžkem je obalený vosami nebo jejím bratrancem je Phil Collins. Poslední rok strávila v pohodlí domova v rekonvalescenci. Paměť se jí stále nevrátila, ale Claire je silná žena. Přistupuje k celé věci s nadhledem. „Soustředím se na budoucnost. Pokud se mi nepodaří získat staré vzpomínky, vytvořím si nové,“ uvedla statečná Claire.

Úvodní obrázek: Se souhlasem Claire Muffet-Reece, Zdroj: Thesun.co.uk